Rybárik kráľovský

Rybárik kráľovský

Dátum: 18. mája 2010 - 20. júna 2019
Miesto: Prešov, Trenčín, Košice
COVID-19 :
POZOR
Vzhľadom na epidemiologické opatrenia vo vzťahu k ochoreniu COVID-19 Vás v mene Usporiadateľa prosíme, aby ste si na podujatie spolu so vstupenkou doniesli aj vyplnený formulár s kontaktnými údajmi na návštevníka ku každej zakúpenej vstupenke samostatne. Ďakujeme za pochopenie

Stiahnuť formulár

Vstupenky

Utorok
18
Máj 2010
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Rybárik kráľovský
Pondelok
28
Máj 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Rybárik kráľovský
Kino Hviezda

Trenčín

Štvrtok
20
Jún 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Rybárik kráľovský
Divadlo Grand

Košice

Popis podujatia

...Čo všetko sa stane, keď bývalá milenka príde za svojím bývalým milencom priamo z karu vlastného manžela? Čo sa stalo so vzťahom, ktorý mal štyridsaťročnú pauzu? A ako to vidí jeho sluha?

Poznáme len málo komédií ako je Rybárik kráľovský. Vždy z času na čas obletia divadlá, prekvapia, zaujmú a presvedčia nás, že konverzačná komédia stále žije a prekvitá v nových a nových podobách. Čo nás od G. B. Shawa a O. Wilda priťahuje a prinavracia k tomuto druhu divadelného žánru? Humor má nekonečne mnoho podôb, ale jeho spoločným menovateľom je myslenie, pohrávanie sa s myslením, duchaplnosť, ale aj múdrosť. Anglická konverzačná komédia je v spôsobe humoru sokratovská, múdra, ale aj plná paradoxov, iskrenia ducha, krutého sarkazmu, hravej irónie a toto všetko vyvažuje až sentimentálnou láskavosťou a zhovievavosťou ku každodenným slabostiam človeka. V dnešnej dobe jednoduchých viet, tupých a hlúpych sloganov, je radosť z myslenia takmer záchranou civilizácie. Rybárik kráľovský je toho príkladom.

Rybárik kráľovský - William Douglas Home


Preklad: Helena Strnisková
Dramaturgia: Svetlana Waradzinová
Réžia: Vladimír Strnisko

Hrajú:
Sir Cecil - Milan Kňažko
Hawkins, jeho sluha – Milan Lasica
Evelyn – Emília Vášáryová

...Čo všetko sa stane, keď bývalá milenka príde za svojím bývalým milencom priamo z karu vlastného manžela? Popýta ju o ruku? Čo sa stalo so vzťahom, ktorý mal 50-ročnú pauzu? A ako to vidí jeho sluha? Má práva žiarliť? A prečo?...

Poznáme len málo komédií ako je Rybárik kráľovský. Vždy z času na čas obletia divadlá, prekvapia, zaujmú a presvedčia nás, že konverzačná komédia stále žije a prekvitá v nových a nových podobách. 
Čo nás od G. B. Shawa a O. Wilda priťahuje a prinavracia k tomuto druhu divadelného žánru? 
Humor má nekonečne mnoho podôb, ale jeho spoločným menovateľom je myslenie, pohrávanie sa s myslením, duchaplnosť, ale aj múdrosť. Anglická konverzačná komédia je v spôsobe humoru sokratovská, múdra, ale aj plná paradoxov, iskrenia ducha, krutého sarkazmu, hravej irónie a toto všetko vyvažuje až sentimentálnou láskavosťou a zhovievavosťou ku každodenným slabostiam človeka. V dnešnej dobe jednoduchých viet, tupých a hlúpych sloganov, je radosť z myslenia takmer záchranou civilizácie. 
Rybárik kráľovský je toho príkladom.
Ak sa zídu herci ako Emília Vášáryová, Milan Lasica a Milan Kňažko v jeden večer a na jednom mieste v takejto excelentnej komédii, nemôže to byť stretnutie náhodné a ani nezaujímavé...

Autor hry Sir William Douglas Home (3.6.1912 – 28.9.1992) sa narodil do jednej z najstarších a najvýznamnejších rodín Škótska, ktorej pôvod sa odvádza priamo od škótskeho kráľa Malcolma II. Hry začal písať už vo svojich 14-tich rokoch ako študent prestížnej súkromnej chlapčenskej školy Eton.. PO promócii v Oxforde pokračoval na Kráľovskej akadémii divadelného umenia, po absolutóriu začal hrávať v londýnskych divadlách. 

Počas 2. svetovej vojny bol dôstojníkom 141. tankového práporu, bojujúceho za oslobodenie Normandie. K vojne mal veľmi rezervovaný prístup.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top