SHAKESPEARE KONCERT

LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2020
SHAKESPEARE KONCERT

Dátum: 13. - 14. augusta 2020
Miesto: Bratislavský hrad - LSS Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
13
Aug 2020
20:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
SHAKESPEARE KONCERT
Piatok
14
Aug 2020
20:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
SHAKESPEARE KONCERT

Popis podujatia

KONCERT SHAKESPEARE

Veľmi významnou zložkou inscenácii naštudovaných pre Letné shakespearovské slávnosti je hudba. Nikdy sme si cestu nezjednodušovali použitím hudobného výberu, hudba a skladby v každej našej inscenácii sú originálom v podaní hercov predstavení.

U Shakespeara bol každý herec okrem herectva zdatný aj v ďalších umeleckých profesiách, ktoré vyšli z divadla a dnes existujú ako samostatné javiskové tvary. Spev nesmel chýbať v žiadnej inscenácii. V zmysle tohto Shakespearovho pravidla je zostavená aj naša herecká a spevácka kapela.

SHAKESPEARE KONCERT je autorský divadelno - koncertný program skladieb, archívnych video záznamov a hereckých výstupov z našich inscenácií. V predstavení sa vrátime k skladbám z Oko za oko – hudba Marián Čekovský , Večer trojkráľový alebo Čo len chcete, Komédia omylov a Romeo a Júlia – hudba Róbert Mankovecký, Kupec benátsky – prvá premiéra LSS Slovensko a Dvaja páni z Verony - hudba Peter Mankovecký. Súčasťou netradičného projektu budú aj po prvý krát zhudobnené Sonety Williama Shakespeara a herecké výstupy z našich predstavení, napríklad legendárne výstupy Podpicha a Pozorka z Dvoch pánov z Verony ( Ľuboš Kostelný, Tomáš Grega), ale aj z Antónia a Kleopatry a z Othella ( Ľuboš Kostelný, Daniel Žulčák) a Shakespearove sonety v podaní Davida Hartla.

Preklad: Ľubomír Feldek
Hudobné aranžmá: Róbert Mankovecký
Scenár a dramaturgia: Janka Zednikovičová

Herecká kapela:
Vojtech Geleta - bicie
Tomáš Grega - akustická gitara, elektrická gitara, spev
David Hartl – spev
Ľuboš Kostelný – spev
Róbert Mankovecký – klávesy, basgitara, spev
Alena Pajtinková – spev
Vladislav Plevčík - akustická gitara, elektrická gitara, spev
Daniel Žulčák – basgitara, klávesy, spev

Po odohraní 60 minút sa vstupné nevracia.

Vstup do hľadiska o 20,00 hodine. Po začiatku predstavenia je možnosť usadenia len na vyhradené zadné miesta hľadiska a pri niektorých predstaveniach vstup po začiatku predstavenia nie je možný vôbec. Po odohraní 60 minút z predstavenia sa vstupné nevracia.

www.wshakespeare.sk

Plán hľadiska zobrazuje hľadisko v jeho plnej kapacite. Predávaná kapacita je v súlade s platnými nariadeniami pre divadelné predstavenia.

Hygienické opatrenia

- prioritou usporiadateľa je bezpečnosť a divácky komfort
- z dôvodu obmedzeného počtu osôb na akciách v hľadisku . II. zóna z kapacitných dôvodov nie je zatiaľ v predaji
- sedenie v rade je štandartným spôsobom ako po uplynulé ročníky
- divákom sú garantované zakúpené miesta, t.j. konkrétne sedadlá a rady
- ak bude nutné vytvoriť počas priebehu festivalu a aktuálnych nariadení v daný deň medzi miestami v rade rozostupy, môže dôjsť k pohybu sedadiel doprava a doľava, či k inému umiestneniu stredovej uličky, keďže sedadlá nie sú pevne spojené so zemou
- v radách I. - IX. je sedenie tvorené spoločnými dvojsedačkami
- doporučujeme kupovať dve sedadlá vedľa seba rodinným príslušníkom alebo partnerom, dve miesta spolu ( dvojice) sú tvorené vždy od čísla 1
- usporiadatelia na mieste konania dodržiavajú všetky hygienické nariadenia a odporúčania
- držiteľ vstupenky sa zaväzuje rešpektovať všetky pokyny usporiadateľov spojené s dodržiavaním hygienických opatrení v zmysle nariadení uvzsr.sk platných v deň predstavenia vrátane používania rúšok

Dovoľujeme si upozorniť, že predstavenie sa nikdy neruší vopred, pravidlá o rušení predstavenia nájdete tu!Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top