Slovenská filharmónia, cyklus E

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Slovenská filharmónia, cyklus E

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum: Piatok  3.6.2022 19.00 h

Miesto: Koncertná sieň SF, Bratislava
Cena vstupenky: 15 € 

Mozart

Koncert solidarity v spolupráci so Slovenským Červeným krížom pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej

Slovenský komorný orchester
členovia Slovenskej filharmónie
Slovenský filharmonický zbor
Martin Leginus, dirigent
Thomas Lang, zbormajster
Marian Lapšanský, klavír
Lenka Máčiková, soprán
Terézia Kružliaková, mezzosoprán
Martin Gyimesi, tenor
Gustáv Beláček, bas

Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pre klavír a orchester č. 20 d mol, KV 466
Rekviem d mol, KV 626

Veľa koncertov pre klavír napísal Wolfgang Amadeus Mozart ešte ako adolescent v Salzburgu, ďalších sedemnásť klavírnych koncertov vzniklo neskôr počas pôsobenia vo Viedni. Vo forme koncertu sa mohol pred publikom prezentovať nielen ako skvelý skladateľ, ale aj ako výborný klavirista. Klavírny koncert č. 20 je prvým koncertom v molovej tónine. Skladba v tónine neskoršieho Rekviem je predzvesťou Mozartovej labutej piesne. Omša za zosnulých pre sóla, zbor a orchester v tónine d mol je posledným Mozartovým dielom, ktoré si v ďalších dekádach získalo srdcia poslucháčov na celom svete. Sám skladateľ zanechal dielo rozpracované. Do finálnej, dnešnej podoby, dielo dopracoval jeho žiak Franz Xaver Süssmayr. Dielo sa hralo napríklad na pohreboch Josepha Haydna alebo Fryderyka Chopina. Jeho časti sú často využívané ako hudba vo filmoch.
Dlhoročný riaditeľ Slovenskej filharmónie Marian Lapšanský sa predstaví po boku orchestra, ktorého umelecký vývoj dlhé roky kreoval. Slovenské operné hviezdy Lenku Máčikovú, Teréziu Kružliakovú, Tomáša Juhása a Gustáva Beláčka bude viesť skúsený dirigent SND Martin Leginus.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu

Pre imobilných návštevníkov na vozíčku sú vyhradené miesta na prízemí A Koncertnej siene SF vľavo vedľa miesta 1 radov XIX, XXI.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Slovenská filharmónia, cyklus E

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - Slovenská filharmónia, cyklus E - 20.3.2020 o 19:00 hod.

Predstavenie Slovenská filharmónia, cyklus E, ktoré sa malo konať dňa 20.3.2020 o 19:00 hod. v Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava, je ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.
POZOR: Klienti, ktorí si vstupenky zakúpili na predajnom mieste Avion Shopping Park v Bratislave, Bory Mall v Bratislave alebo v OC MAX Prešov, ich môžu vrátiť výhradne na centrálu spoločnosti, a to buď osobne na adrese Karadžičova 14, Bratislava, alebo poštou na adresu: Ticketportal SK, s. r. o. , P. O. Box 5, 810 08 Bratislava.

Vstupenky uhradené na predajnom mieste Benefitovou poukážkou je nutné doručiť v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 17:00 hod. na pobočke Ticketportal Central, Metodova 6, Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom a pri splnení nasledujúcich podmienok:

Spoločné podmienky pre žiadosti o refundáciu: O najrýchlejšie vrátenie vstupeniek je možné požiadať prostredníctvom formulára v registrovanom účte klienta na stránke www.ticketportal.sk, v ktorom je potrebné vyplniť všetky požadované údaje.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky bez registrácie, odporúčame, aby si na stránke www.ticketportal.sk dokončil registráciu, nakoľko pri zakúpení vstupeniek mu bola registrácia vytvorená a je potrebné konto aktivovať mailom, ktorý klient pri nákupe zadával. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava.

Osobitné podmienky pre žiadosti o refundáciu podľa spôsobu úhrady vstupného:
► pri platbe formou CARDPAY (platba kartou): Platba bude vrátená priamo na kartu, z ktorej bola hradená.
► pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay, ePlatby VÚB, ...): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní vo formulári ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.
► pri platbe Benefit Plus kartou: Po vybavení žiadosti spoločnosť Benefit plus klientovi pripíše body na jeho konto.
► pri platbe Benefitovou poukážkou (prípadný doplatok kartou): V prípade, že klient doplácal rozdiel ceny, k žiadosti je potrebné vyplniť vo formulári ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie`` aj číslo účtu, na ktorý má byť platba poukázaná. Po vybavení žiadosti spoločnosť Benefit plus klientovi pripíše body na jeho konto.
► pri platbe Darčekovou poukážkou Ticketportal, respektíve iným typom poukážky, ktorú je možné využiť na zakúpenie vstupeniek v sieti Ticketportal (prípadný doplatok kartou): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní vo formulári ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.

Financie Vám budú refundované v zákonnej lehote od zaslania žiadosti o refundáciu prostredníctvom Vášho konta.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Odporúčané

Top