Slovenská filharmónia, cyklus K

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Slovenská filharmónia, cyklus K

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum: Utorok 20.11.2018 19.00 h
Miesto: Malá sála SF, Bratislava
Cena vstupenky: 10 €

Klavírny recitál Filippo Gorini

Filippo Gorini, klavír

Johannes Brahms    Sedem fantázií, op. 116
Arnold Schönberg     Tri klavírne skladby, op. 11
Franz Schubert        Sonáta pre klavír č. 21 B dur, D. 960

 Johannes Brahms sa vo finálnej fáze svojej profesionálnej kariéry utiahol do úzadia. Veľký majster symfónie sa oddával už len komornej hudbe. O intímnych klavírnych skladbách zaradených do opusov 116 - 119 sám povedal, že sú prejavmi smútku a bôľu. Tri klavírne skladby Arnolda Schönberga stoja na počiatku novej epochy vo vývoji hudobného myslenia, ktorá sa zrieka klasického princípu centra a tonality. Mnohé z princípov tohto hudobného myslenia avizoval vo svojich vrcholných dielach už Ludwig van Beethoven. Patrí k nim aj grandiózna Sonáta B dur - jedno z najrobustnejších diel v dejinách klavírnej hudby.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.
Zľavy: 40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu


Dátum: Utorok 11.12.2018 19.00 h
Miesto: Malá sála SF, Bratislava
Cena vstupenky: 10 € 

Klavírny recitál Julia Kociuban, Ilya Maximov

Julia Kociuban, klavír
Ilya Maximov, klavír

 Piotr Iľjič Čajkovskij (pre dva klavíry upr. Claude Debussy)     
Dva tance z baletu Labutie jazero, op. 20a

Piotr Iľjič Čajkovskij (pre dva klavíry upr. Nicolas Economou)      
Suita z baletu Luskáčik, op. 71a

Sergej Prokofiev (pre dva klavíry upr. Mikhail Pletnev)    
Suita z baletu Popoluška, op. 87

 Balet sprevádzal Petra Iľjiča Čajkovského po celý život. Prvým výrazným opusom na tejto ceste bol tragický príbeh o Labuťom jazere. Dnes je toto celovečerné scénické dielo považované za symbol klasického baletu a existuje v nespočetných úpravách a verziách vrátane ľadovej revue. Posledným Čajkovského baletom bol titul adresovaný najmä deťom, vianočný Luskáčik. Tieto diela neustále priťahujú pozornosť aranžérov. Na tradíciu Čajkovského baletov pohotovo reagoval Sergej Prokofiev v príbehu o Popoluške. Skladateľ v mladosti vystupoval v pozícii rebela a fascinoval svet zvukovo odvážnymi projektami. Po návrate z niekoľkoročného zahraničného azylu do Sovietskeho zväzu však musel svoju rétoriku upokojiť a zjemniť. Napriek tomu nájdeme v Popoluške aj veľmi dráždivé pasáže.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.
Zľavy: 40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu.

Galéria

picture Slovenská filharmónia, cyklus K

Na mape

Odporúčané

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - cyklus K - Slovenská filharmónia - 12.12.2017 o 19:00 hod.

Predstavenie cyklus K - Slovenská filharmónia, ktoré sa malo konať dňa 12.12.2017 o 19:00 hod. v Malá sála Slovenská filharmónia, je zo zdravotných dôvodov ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.

Vstupenky uhradené Benefitovou poukážkou je nutné doručiť v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 17:00 hod. na pobočke Ticketportal Central, Metodova 6, Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom:
pri platbe formou CARDPAY (platba kartou) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená,
pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay , ePlatby VÚB, ...) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava. Tak isto prosíme aj o doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum, číslo účtu platcu a prijímateľa finančných prostriedkov. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top