TRIEDNY NEPRIATEĽ

TRIEDNY NEPRIATEĽ

Dátum: 9. januára - 21. februára 2019
Miesto: Mestské divadlo Žilina - Veľká sála

Vstupenky

Streda
9
Jan 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
TRIEDNY NEPRIATEĽ
Štvrtok
21
Feb 2019
10:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
TRIEDNY NEPRIATEĽ
Štvrtok
21
Feb 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
TRIEDNY NEPRIATEĽ

Popis podujatia

Miesto konania: Mestské divadlo Žilina - Veľká sála

Vstupné : 9,00 €, v deň konania cena vyššia o 2 € (študenti, seniori, ŤZP - 5,00 €. Zľavnené vstupenky je možné zakúpiť len v pokladnici divadla.)

Úspešný filmový debut slovinských autorov Nejca Gazvodu, Roka Bičeka a Janeza Lapajne Triedny nepriateľ sa stal predlohou pre rovnomennú divadelnú adaptáciu, pod ktorú sa autorsky podpísala dramatička a dramaturgička Michaela Zakuťanská.

Námetom hry Triedny nepriateľ je vzbura študentov maturitnej triedy proti svojmu novému triednemu profesorovi, učiteľovi nemčiny. Dôvodom ich vzbury je nekompromisný postoj učiteľa k ich študijným výsledkom, jeho vysoké nároky na vzdelanie a vedomosti, ale nielen na ne. Zaužívaný zvyk a očakávania študentov, že budú triednym učiteľom vypočutí, rešpektovaní a pochopení ale bez dôrazu na ich vlastnú zodpovednosť bádať po skutočných príčinách emocionálnych výkyvov, extrémnych názorov, často až cynizmu tu naráža na stoický pokoj nového učiteľa, ktorý uznáva iba pravdu, aj keď je škaredá alebo bolestná a ju pokladá za povinnú výbavu pre študenta, ktorý síce odmaturoval, ale v živote zostáva študentom i naďalej. Jeho metódy ostro kontrastujú s benevolentným, priam kamarátskym prístupom predchádzajúcej triednej učiteľky. Napätie medzi ním a triedou výrazne vzrastie po samovražde, ktorú za nevyjasnených okolností spácha jedna študentka. Triedny nepriateľ je citlivá dráma o problematickom období dospievania, o dôležitosti výchovy, ktorá nás dokáže pripraviť na život aj s ťažkými situáciami, ktoré prináša. O zradnosti a nebezpečenstve jednoduchých riešení a súdov, ktoré sme často náchylní prijímať – a možno najviac práve v mladom veku.

OSOBY A OBSADENIE
Róbert: Boris Zachar
Nataša, Zdenka, Soňa, Saša: Ivana Kubáčková
Lukáš: Ján Dobrík
Tadeáš: Michal Koleják
Sabína: Anna Nováková
Monika: Eva Moresová
Špela: Iveta Pagáčová
Maruša: Tajna Peršić
Maroš: Braňo Bačo
Nik: Michal Tomasy
Chang: Alexander Alan ArceTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top