Detail info
Close

The Tiger Lillies : The Best Of – Danube Music Day

The Tiger Lillies : The Best Of – Danube Music Day

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

The Tiger Lillies uvedú svoj temný kabaret po prvýkrát na Slovensku

 

Dark kabaret v tom najlepšom prevedení. Britské trio The Tiger Lillies zavíta 6. decembra 2023 do bratislavskej Novej Cvernovky. Na svojom premiérovom vystúpení na Slovensku predstavia to najlepšie z ich tridsať ročnej tvorby v šou The Tiger Lillies: From the Circus to the Cemetery. Táto neobyčajná udalosť sa uskutoční v rámci koncertnej série Danube Music Day.

 

Sú považovaní za praotcov dark kabaretu. Prinášajú temné príbehy plné nečakaných zvratov s jedinečnou zmesou punkového šansónu aj Jacquesa Brela, gypsy music, námorníckych piesní a kabaretu. Ďalšou neodmysliteľnou zložkou neobyčajného a nenapodobiteľného sveta The Tiger Lillies je zmysel pre čierny humor.

 

The Tiger Lillies putujú po svete, aby vyrozprávali príbeh, ktorý pozná každé mesto, v ktorom sú tmavé uličky nemým svedkom hrozných činov a vyskakujú z nich legendy o vrahoch, podvodníkoch, gangstroch a skutočný život sa odohráva v zasmradených pajzloch a ópiových brlohoch.

 

Zakladajúcim principálom tohto temného kabaretu je Martyn Jacques (klavír, ukulele, akordeón), ktorého falzeto je poznávacím znamením TL. Sprevádza ho kontrabasista, hráč na termín a hudobnú pílu Adrian Stout, ktorý je súčasťou kapely od roku 1995. Novou posilou je bubeník Budi Butenop nasledujúci svojich predchodcov v robení klaunských fórkov počas hrania na bicie.

 

Skupina nahrala takmer štyridsať albumov. Okrem nich zrealizovala aj niekoľko divadelno-kabaretných predstavení (The Tiger Lillies Christmas Carol, The Ancient Mariner and the West End hit Shockheaded Peter) a získala viacero ocenení – napríklad prestížnu Olivier Award 2002.

 

Trio pokračuje v nových projektoch. Len počas posledných troch rokoch nahrali desať nahrávok: štúdiové albumy, reedície a živé záznamy. Žiadna globálna téma im nie je cudzia, keď spracovali globálnu pandémiu (Requiem for a Virus) a dôrazne sa postavili proti ruskej agresii na Ukrajine. Trpiacemu ukrajinskému ľudu vyjadrili podporu v podobe albumu Ukraine. V lete sa stali prvou zahraničnou kapelou, ktorá zahrala na území Ukrajiny – v Kyjive a Ľvove – počas ruskej agresie.

 

Na Slovensku vôbec po prvýkrát vystúpi britská kultová dark kabaret skupina The Tiger Lillies v rámci koncertnej série Danube Music Day. Predstavia sa s tým najlepším z ich tridsať ročnej tvorby v programe From the Circus to the Cemetary – The Best Of.

 

Táto šou vzbudila veľký ohlas a rešpekt vyjadrili renomované médiá: London Evening Standard ju charakterizoval ako melodrámu o bizarnej kráse. The Times tvrdí, že v ideálnom svete by The Tiger Lillies reprezentovali Veľkú Britániu na Eurovízii. Najslávnejší divadelný festival na svete Edinburgh Festival o tomto predstavení napísal: „Je ťažké dostatočne oceniť temnú brilantnú poetiku The Tigr Lillies, takže najlepšia vec je, keď si zaobstaráte lístok na túto slávnu šou.“

 

Informácie:

The Tiger Lillies (VB) – Danube Music Day; 06.12.2023; Nová Cvernovka, Bratislava


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top