Tiso, Divado Aréna

Slanický ostrov divadla
Tiso, Divado Aréna

Dátum: 12. septembra 2020
Miesto: Oravská galéria - Slanický ostrov umenia Námestovo

Vstupenky

Sobota
12
Sep 2020
18:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Tiso, Divado Aréna

Popis podujatia

Vôbec po prvýkrát bude Slanický ostrov umenia uprostred Oravskej priehrady slúžiť ako divadelný priestor. Privilégium historickej premiéry dostáva inscenácia Tiso bratislavského Divadla Aréna v réžii Rastislava Balleka. Divadelné predstavenie je súčasťou prvého ročníka divadelného festivalu Slanický ostrov divadla. Ten má ambíciu vždy v druhý septembrový týždeň v Námestove a priestore Slanického ostrova umenia komunikovať dôležité kultúrno-spoločenské a etické témy. Témou prvého ročníka je holokaust a 75. výročie konca druhej svetovej vojny.​ Dr. Jozef Tiso bol nesporne najtragickejšou postavou slovenských dejín. Kresťan a katolícky kňaz, ktorý zasvätil svoj život viere, ideálu, službe národu a neskôr slovenskej štátnosti. V mene svojho ideálu sa​​ spojil s fašistami, nechal okradnúť 72 000 slovenských židov, zbaviť ich občianskych a ľudských práv a deportovať za hranice. Väčšina z nich bola zavraždená v koncentračných táboroch. Pred národným súdom, ktorý ho odsúdil na trest smrti, odmietol zodpovednosť, necítil vinu a neprejavil ľútosť.

 

​Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 Foto: Peter ChvostekDôležité informácie:

-podujatie sa začína už samotným odchodom lode z prístavu číslo 2. na Slanickej osade o 18.30 hod.V prípade zmeškania odchodu lode, zaniká nárok na podujatie


-vzhľadom na obmedzený počet parkovacích miest odporúčame návštevníkom využiť iný spôsob dopravy na prístav 2. na Slanickej osade.

 

HYGIENICKÉ A PROTIPANDEMICKÉ OPATRENIA POČAS PREDSTAVENIA

- vstup na palubu lode a do priestoru kostola na Slanickom ostrove umenia je možný len s rúškom alebo iným prekrytím horných ciest dýchacích


- návštevníkom bude bezkontaktným teplomerom meraná telesná teplota. Z dôvodu ochrany verejného zdravia v prípade zvýšenej telesnej teploty, prejavov akútneho respiračného ochorenia alebo iných klinických príznakov COVID-19 nebude dotyčná osoba vpustená do priestorov lode/Slanického ostrova umenia.


- návštevníkom bude aplikovaná dezinfekcia na ruky

 

- sedenie v hľadisku je šachovnicovým spôsobom

 

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Tiso, Divado Aréna
picture Tiso, Divado Aréna
picture Tiso, Divado Aréna
picture Tiso, Divado Aréna

Na mape

Top