Traditional Club Revival - 60 rokov s jazzom

Traditional Club Revival - 60 rokov s jazzom

Dátum: 17. septembra 2021
Miesto: DK Zrkadlový háj
Adresa: Rovniankova 3, Bratislava 5 - Petržalka

Vstupenky

Piatok
17
Sep 2021
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Traditional Club Revival - 60 rokov s jazzom
DK Zrkadlový háj

Bratislava 5 - Petržalka

Popis podujatia

TRADITIONAL CLUB REVIVAL - 60 rokov s jazzom

Oslava 60-teho výročia legendárneho zoskupenia TRADITIONAL CLUB REVIVAL

Bolo nám už niekoľkokrát cťou privítať v priestoroch DK Zrkadlový háj /a nielen tam/ projekty trombonistu Vlada Vizára. Táto legenda slovenského jazzu však nemení zostavy svojich skupín ako ponožky. Tak ako sa tvrdohlavo drží svojej cesty akustickej sily nástrojov v tradičnom jazze, swingu a be bope, rovnako sa snaží aj o dlhodobú spoluprácu s ľuďmi s rovnakým hudobný názorom. Zdanlivo nenápadný trombón dokázal dostať na svetovú úroveň posilnením jeho melodickej a rytmickej úlohy vo vlastných kompozíciách, aj v jazzových štandardoch.

Prenechajme mu teda slovo, a nechajme sa pozvať na výnimočnú udalosť.

Vlado Vizár:

Orchestre TRADITIONAL CLUB BRATISLAVA a REVIVAL JAZZ BAND, moja srdcová záležitosť, pôsobili až do roku 1985 ako dve nezávislé telesá. Ich nepretržitú činnosť neprerušili ani spoločenské, politické, personálne či iné životné udalosti a zmeny.  Zakladajúci a pôvodní členovia vrátane mňa stáli za rozhodnutím pokračovať a rozvíjať umelecké aktivity aj v súčasnom zoskupení orchestra pôsobiaceho pod spoločným názvom TRADITIONAL CLUB REVIVAL.

TRADITIONAL CLUB BRATISLAVA a REVIVAL JAZZ BAND boli dva, dnes nepochybne (aj keď neskromne povedané), legendárne jazzové orchestre, ktoré vznikli v rokoch 1961 a 1962. Slávnostným galakoncertom oslávime šesťdesiat rokov histórie a pôsobenia týchto hudobných telies na slovenskej, ale aj medzinárodnej hudobnej scéne.

Nezabudneme ani na obdobie kultového T+R Bandu so spevákom Petrom Lipom, ktorého s radosťou na našom jubileu privítame ako jedného z hostí.

Oslava takéhoto významného jubilea, kde účinkujúci sú pôvodní zakladajúci členovia orchestrov (ročníky narodenia 1941-1944, teda takmer osemdesiatnici!), v podobe koncertu a na pôde mesta, kde orchestre vznikli, je pre nás príležitosť zrekapitulovať naše cesty životom a jazzom, spolu s našimi priateľmi a priaznivcami. Príďte, tešíme sa na vás !!!"

 

Obsadenie orchestra

Igor Čelko – soprán saxofón, arr., leader

Vlado Vizár – trombón

Karol Sucháň – bicie

Patrícia Páleníčková – gitara, bendžo, spev

Vlado Máčaj – kontrabas

 

Hostia koncertu

Peter Lipa – spev

Peter Citrón Móric – klarinet

Karol Závodný – trúbka, spev

 

Koncert moderuje

Daniel Dangl

 

 

Dom kultúry Zrkadlový háj

  17.09.2021 | 18:00 - 21:00

  Hudba, Podujatia

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top