Tulku Lama Lobsang v Bratislave

Tulku Lama Lobsang v Bratislave

Dátum: 23.4. - 24.4.2016 (10:00 - 16:30)
Miesto: Bratislava

Vstupenky

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Tulku Lama Lobsang v Bratislave
23.4. - 24.4.2016 (10:00 - 16:30)
Crowne Plaza Hotel

Bratislava

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Tulku Lama Lobsang v Bratislave
22.-23. 04. 2017 (10:00h. - 16:30h.)

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Tulku Lama Lobsang v Bratislave
17.3. - 18.3.2018 (10.00 - 16.30 h)

Popis podujatia

Dátum/Date: 17.3. - 18.3.2018
Čas/Time: 10.00 - 16.30 h
Miesto konania/Place of event: Hotel SOREA Regia - kongresová sála, Kráľovské údolie 6, Bratislava


Tulku Lama Lobsang v Bratislave - Budhistická psychológia

Tibetský duchovný vodca
8. reinkarnácia tibetského lámu Nyentse
Budhistický majster, učiteľ, liečiteľ, lekár tradičnej tibetskej medicíny a astrológ

Budhistická psychológia - patrí k vysokým učeniam tantrického budhizmu o sile myšlienky a súcitenia.

Vstupné/Entry: 170,00 EUR (na oba dni) - voľné sedenie
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Ďalšie info:
Obed je zahrnutý v cene vstupenky.
Parkovanie na hotelovom parkovisku zdarma.

Popis/Description:
Krása zrodenia, nášho narodenia, ale aj smrť, sú nepochybne najdôležitejšími udalosťami nášho života. 
Všetci bez výnimky sme čelili svojmu zrodeniu a raz budeme čeliť smrti, bez ohľadu na to, kým sme, čo máme, čo vlastníme a čo sme v živote dosiahli. Ale  každý z nás má rovnaký strach z neznámeho prechodu a mnohí žijú a predstierajú, akoby smrť neexistovala. Podľa starých budhistických učení je však smrť veľkou príležitosťou, otvorenou možnosťou a bránou – je to chvíľa, keď sme sami so svojou najvnútornejšou podstatou, prirodzenosťou a v absolútne čistom stave mysle. Je to veľká zmena, ktorá sa nedeje len navonok, ale najmä v našom vnútri, v našej duši a mysli. Je to kolobeh života, je ako západ slnka, pred novým východom, je ako koniec pred novým začiatkom. 
Odpájajú sa elementy, ktoré tvoria myseľ aj telo, a hoci sa vám to zdá zvláštne – podobný stav zažívame v jednoduchšej forme každý deň – zažívame „malú smrť“ vždy vtedy, keď zaspávame. Spôsob, akým zaspávame, keď sa postupne odpája telo, spomaľuje dych, zmierňuje tep, skľudňuje myseľ ... je určitým spôsobom cesta prechodu, cesta, akou umierame. 
Počas tohto semináru ctihodný Tulku Lama Lobsang učí vzácne a pre mnohých ukryté, utajené cvičenia, ktoré pomáhajú človeku v pozitívnom myslení, ale tiež v odhalení stavov čistej mysle, jej svetla, jej prirodzenosti, jej podstaty, čo je aj prechodom jednotlivých fáz umierania. Je to ako sen. Hoci nie je skutočným, tiež vyvoláva naše reakcie. Je vzácne sa naučiť rozpoznať ten sen, svoje reakcie, a pritom stále zostať vyrovnaným, s čistou slobodnou a pokojnou mysľou – to je stav, ktorý má vždy najvyššiu hodnotu. Môžeme prvýkrát v učeniach a cvičení spoznať, čo je tzv. Bardo – stav prechodu tela a mysle.

Pravidlá: 
- doniesť si podložku na sedenie na zemi, pohodlné športové oblečenie
- v prípade, že nechcete využiť možnosť menu-obeda v hoteli, prineste si vlastné občerstvenie (hotel Carlton pripraví mimoriade obedové menu pre účastníkov seminára v cene 12 eur –učastníci si hradia sami) 
- pôda, kde je láma, sa podľa starých budhistických tradícií považuje za posvätnú, a preto na ňu nevstupujeme obutí – pred  miestnosťou je potrebné sa vyzuť (topánky nechať pred miestnosťou, kde budú strážené alebo vložiť do ruksaka a zobrať si do miestnosti)
- POZOR, počet miest je obmedzený kapacitou miestnosti na max. 200 osôb, čo však zaručuje priamy kontakt a otvorenú komunikáciu s Lámom Lobsangom. 

Cena/Price: 130,00 EUR 
Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts and tickets for children: bez nároku na zľavy.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Tulku Lama Lobsang v Bratislave

Na mape

Top