Detail info
Close

VIANOČNÝ KONCERT ADOREMUS A HOSTIA

VIANOČNÝ KONCERT ADOREMUS A HOSTIA

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

ADOREMUS po roku opäť prichádza so svojimi hosťami – členmi Slovenského komorného orchestra, sólistom Tomášom Šelcom a organistom Danielom Gabčom  26. decembra 2023 o 15:00 do Katedrály sv. Martina v Bratislave, aby Vám svojim tradičným koncertom priniesli hudobné stvárnenie tajomstva Vianoc.  

Koncert uvádza slovenský vianočný klenot – Prostonárodnú vianočnú omšu zo zbierky  národného buditeľa, polyhistora  Andreja Kmeťa "Prostonárodné vianočné piesne" z 19. storočia. Táto vzácna zbierka je významným hudobno-literárnym prameňom a právom jej možno pripísať hodnotu národnej kultúrnej pamiatky. Ako pozoruhodná antológia slovenského vianočného repertoáru ostala dokladom ojedinelého zberateľského činu, ktorý nemá na Slovensku obdobu. Pastorálna vianočná omša  zazneje v úprave Dušana Billa pre miešaný zbor a orchester. 

V programe koncertu nebude chýbať ani inštrumentálne dielo, ktoré svojim naturelom  zdôrazňuje a sprítomňuje atmosféru Vianoc – známe Concerto grosso g mol  č. 8 op. 6  Fatto per notte di Natale / Na Božie narodenie/ od Arcangela Corelliho 

Koncert prináša aj "Vianoce v Chrenovci" – vianočné spevy zo zbierky Písňe pastoralne Gašpara Drozda (1840?) v úprave Dušana Billa pre zbor a organ.

V dramaturgii koncertu nebudú chýbať vianočné koledy, ktoré si vždy podmaňovali srdcia ľudí. Ich prostá krása, spontánna úprimnosť, nás nenecháva ľahostajnými. Čím viac ich človek prijíma, tým jasnejšie si uvedomuje svoju chudobu, túži po pohladení duše, ktoré mu betlehemská zvesť' ponúka. 

Návštevníci koncertu sa môžu tešiť aj na vianočné spevy a pastorely z nového albumu ADOREMUS CD SLOVENSKÉ VIANOCE. 

Neopakovateľnú atmosféru svätej noci, ktorá vyzýva ľudské duše k stíšeniu a prijatiu večne živej správy o Narodení, obohatí v závere koncertu obľúbená Gruberova Tichá noc

Vianočná hudba interpretovaná v autentickom, monumentálnom sakrálnom priestore 

Katedrály sv. Martina v Bratislave ponúka nevšedný, jedinečný umelecký zážitok, skvelý podvečer druhého sviatku vianočného. 

Slovenský spevácky zbor ADOREMUS

Členovia Slovenského komorného orchestra
Tomáš Šelc / bass-baritone
Daniel Gabčo / organ
Dušan Bill / dirigent 

 
 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture VIANOČNÝ KONCERT ADOREMUS A HOSTIA
Top