VIANOČNÝ KONCERT RICHARDA RIKKONA

VIANOČNÝ KONCERT RICHARDA RIKKONA

Dátum: 15. decembra. 2018
Miesto: Istropolis - Veľká sála, Bratislava

Vstupenky

Sobota
15
Dec 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
VIANOČNÝ KONCERT RICHARDA RIKKONA

Popis podujatia

VIANOČNÝ KONCERT  známych filmových hitov vo virtuóznom prevedení Richarda Rikkona v sprievode sláčikového kvarteta je exkluzívne podujatie populárneho virtuóza Richarda Rikkona, kde v sprievode sláčikového kvarteta spoločne odohrajú jedinečné verzie známych filmových melódií z filmov...
Nino Rota: Godfather ( Krstný otec ) 
Ennio Morricone: Once Upon a Time in the West (Vtedy na zapade )
Ennio Moricone: Cinema Paradiso
Franz Liszt: La Campanella z filmu Shine ( Žiara )
John Williams: Schindler list ( Schindlerov zoznam )
Queen: Bohemian Rhapsody ( Bohemian Rhapsody )
Frederik Chopin: Nocturno cismol ( The Pianist - Pianista )
Vivaldi vs Jakson: Vivaldi -Winter a Black or White
Yann Tiersen: Comtine d’un autre ete ( Amelie z Monmartre
Sia: Cheap Trills
Lady Gaga: Shallov A Star is born ( Zrodila sa hviezda ) 
Elton John: Can you feel the love tonight ( Leví kráľ )
Beethoven vs Metallica: Moonlight sonata vs Nothing Else Matters
Hans Zimmer: Pirates of the Caribbean ( Piráti z Karibiku ) 

Richard Rikkon je klavírny fenomén dneška. Pri každej jeho klavírnej hre s nadšením sledujeme ľahkosť ruky, virtuozitu, fantáziu a energiu. Jeho umenie je dnes vzácnou a žiadanou hudbou.

Richard Rikkon sa narodil v umeleckej rodine niekoľkých hudobných generácii. Na klavíri hrá od svojich 4 rokov a ako päť ročný vyhral národnú súťaž. V šiestich rokoch sa stal víťazom Bartokovej súťaže a ešte ten rok následne natočila bývala Československá televízia dokument o mladom umelcovi. V ôsmich rokoch bol prijatý na konzervatórium do Žiliny ako mimoriadny žiak a ako 10 ročný mal recitál na Lisztovej akadémii.

Štúdium na konzervatóriu ukončil bravúrnym prevedením Lisztovym koncertom. Ukončil dve vysoké školy súčasne a to v Bratislave a v Paríži na Conservatoire Superier.

Spolupracoval s telesami ako Orchester de radio et television Paris, Košická filharmónia, Boston orchestra, Simphonie orchester Zurich a absolvoval turné vo viacerých krajinách sveta (Grécko, Švédsko, Nórsko, Kanada, USA, Rusko, Afrika, Macedónia). V roku 2006 mal recitál v Carnegie hall v New Yorku. Okrem iného v roku 2014 absolvoval turné v Mexiku, následne mal Masterclass a roku 2016 a 2017 predviedol svoj koncert na festivale ,,Skopskie leto”.

Richard Rikkon má 3 zlaté platne za Čarovný klavír 1 a 2. Mimoriadne obľúbený sa stal aj u komerčného publika ako korepetitor súťaziacich spevákov SuperStar, čím ukázal širokej verejnosti, že nie je len klavírny virtuóz vážnej hudby, ale hrá hudbu rôznych žánrov a tvorí  mosty medzi hudbou klasickou, popovou, funkovou a ďalšímí štýlmi.

Richard Rikkon je dnes svetovo známym a vysoko rešpektovaným umelcom.

Na mape

Top