VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ

VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Festival Vizovické Trnkobraní je jeden z najväčších hudobných udalostí letnej festivalovej sezóny a najvýznamnejším kultúrnym projektom v Zlínskom kraji. V tomto roku festival zahajuje šiestu dekádu svojej existencii.

Vizovické Trnkobraní sa v roku 2018 uskutoční v termíne od 17 – 18 augusta priamo v areály likérky Rudolfa Jelínka vo Vizoviciach, kde sa vyrába najznámejšia tuzemská značka slivovice.

Festival Vizovické Trnkobraní je multižánrovou kultúrnou prehliadkou špičiek českej a slovenskej hudobnej scény na dvoch scénach, ktorú dopĺňa divadelná scéna, kino kaviareň a detský kútik. Tento projekt predstavuje zábavu pre celú rodinu.

Tradičnou súčasťou Vizovického Trnkobraní je svetoznáma súťaž v podobe švédskych knedlí – originálna súťaž, ktorá vzbudzuje záujem u všetkých českých ale aj zahraničných médií.

Na záver festivalu Vizovické Trnkobraní je mmj. prezentácia kultúrnych, remeselných tradícií z jednotlivých krajov Vizovicka a Valašska. Festival ponúka aj prehliadku múzea slivovice a vizovického zámku, vystúpenie tradičných ľudových súborov a remeselnej dielne.

Vizovické Trnkobraní sa v tomto roku uskutočňuje už po 51krát. V roku 1967 ho založili vizovičti nadšenci, aby oslávili najvýznamnejší plod tohto regiónu – švestku (valašsky trnku) a jej tradične a obľúbený produkt – pravú valašskú slivovicu. Od tejto doby s výnimkou okupačného roku 1968 akcia funguje nepretržite až do súčasnej doby. Návštevníci festivalu majú možnosť zoznámiť sa s históriou, súčasnou technológiou výroby tohto unikátneho nápoja, ktorý je známy ďaleko za hranice Českej republiky.

Súčasťou festivalového areálu Vizovického Trnkobraní bude i gastronomický kútik s ochutnávkami špecialít všetkých druhov vyrábaných zo sliviek a plnených knedlí vyrobených z rozmanitých druhov ovocia, z ktorých likér Rudolf Jelínek vyrába svoje produkty.

Hlavným bodom tohto 51 ročníka bude vystúpenie najúspešnejšieho interpreta tuzemskej hudobnej scény – ostravského pesničkára Jarka Nohavicu, ktorý bol do polovice deväťdesiatich rokov pravidelným účastníkom Vizovického Trnkobraní, ale potom sa na dlhú dobu odmlčal. V tomto roku sa, ale do Vizovic vracia po dlhých 21 rokoch.

Na mape

Top