Detail info
Close

Viva Fallgrapp!

Viva Fallgrapp!

Dátum: 4. júla 2024
Miesto: Stará tržnica, Bratislava
Adresa: Nám. SNP 25, Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
4
Júl 2024
20:00
Viva Fallgrapp!
Stará tržnica

Bratislava

Popis podujatia

4. 7. 2024, 20:00, Stará tržnica 

Viva Fallgrapp! 

Fallgrapp je autorským projektom hudobníka a producenta Jureša Líšku, ktorý v sebe podmanivo spája elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a vokálom speváčky Nory Ibsenovej. Vrstvené aranžmány, spájanie s inými formami umenia, zaujímavé spolupráce, dôraz na vizuál a nezameniteľná atmosféra na koncertoch sú kombináciou, ktorá Fallgrapp zaraďuje medzi najpozoruhodnejšie slovenské projekty. Kapela má na svojom konte tri štúdiové albumy (Rieka (2014), V hmle (2017) a Ostrov (2020)) a niekoľko ocenení vrátane Radio-Head Award či Ceny Nadácie Tatra banky za umenie (za autorskú hudbu Jureša Líšku k baletnej miniatúre BezsLovE pre SND). Aktuálne kapela dokončuje svoj nový album, ktorého vydanie je naplánované na jeseň tohto roku. „Je to trošku symbolické, keďže ubehlo desať rokov od vydania nášho prvého albumu. Chceme ukázať čo možno najväčší prierez našou tvorbou. V spojení s komorným orchestrom to bude mať plnší zvuk, ale chceme ukázať aj to, že naše piesne v nových aranžmánoch vedia krásne fungovať aj len v minimále,“ upresnil Jureš Líška. Na koncerte zaznie výber toho najlepšieho, ale aj piesne z nového albumu v sprievode Spectrum Orchestra pod vedením huslistu Jána Kružliaka ml. Otvárací koncert jubilejného 20. ročníka festivalu Viva Musica! sa uskutoční v Starej tržnici, do ktorej sa festival opäť vráti po troch rokoch.

Účinkujúci:
Fallgrapp
Jureš Líška / viola & elektronika
Nora Ibsenová / spev
Jakub Líška / husle
Jakub Kačic / gitara
Lukáš Mutňanský / basgitara
Tomáš Hríbik / bicie
Róbert Rehák / perkusie
Kristína Smetanová / klavír
Spectrum Orchestra
Ján Kružliak ml. / umelecké vedenie

50% pre imobilné/ZŤP osoby a ich sprievod

20% pre seniorov nad 65 r., študentov, držiteľov preukazov ISIC, ITIC, Euro<26Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top