Detail info
Close

W. A. MOZART: ČAROVNÁ FLAUTA - priamy prenos  MET

68. music festival Piešťany
W. A. MOZART: ČAROVNÁ FLAUTA - priamy prenos MET

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

68. music festival Piešťany 
METROPOLITAN OPERA NEW YORK - priamy prenos (HD live)

Wolfgang  Amadeus  MOZART - ČAROVNÁ FLAUTA 
Emanuel Schikaneder, libreto
Nathalie Stutzmann, dirigentka
Orchester, zbor a balet MET New York
Erin Morley, Pamina / Lawrence Brownlee, Tamino / Kathryn Lewek, Kráľovná noci / Stephen Milling, Sarastro / Thomas Oliemans, Papageno

Priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku, ktorá uvádza novú inscenáciu jednej z najslávnejších a najobľúbenejších opier hudobnej histórie, Čarovná flauta od Wolfganga Amadea Mozarta. Od jej premiéry v roku 1791 vo Viedni uplynulo už 232 rokov, počas ktorých toto dielo zaznelo na scénach celého sveta a dodnes patrí aj k najhranejším titulom. Novú inscenáciu pripravil anglický režisér Simon McBurney, ktorý ňou debutuje na scéne MET. Zaujímavosťou predstavenia je vyššie posadený a dobre viditeľný orchester, ktorého prostredníctvom umožňuje dirigentka Nathalie Stutzmann zaujímavú interakciu telesa nielen so sólistami, ale aj s publikom. Inscenácia má bohatú scénickú výpravu, zahrňujúcu projekcie, zvukové efekty a akrobaciu. Medzinárodne etablovaní vokálni sólisti Erin Morley, Lawrence Brownlee, Thomas Oliemans, či Stephen Milling sú zárukou špičkovej interpretácie náročných partov Mozartovej hudby. Operné predstavenie je prenášané do kín celého sveta v rámci projektu MET live in HD. Dom umenia Piešťany je v súčasnosti jediným kinom na Slovensku, ktoré má oficiálnu licenciu umožňujúcu prenosy týchto prestížnych predstavení.

3 hodiny 10 minút (jedna prestávka), v nemeckom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami

Vstupné: 13 eur (bez zľavy)


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top