YOUNAK – nový cirkus, divadlo, akrobacia, folklór

YOUNAK – nový cirkus, divadlo, akrobacia, folklór

Dátum: 5. augusta 2022
Miesto: Amfiteáter Banská Štiavnica
Adresa: Novozámocká ul. 20/A, Banská Štiavnica

Vstupenky

Piatok
5
Aug 2022
20:30
YOUNAK – nový cirkus, divadlo, akrobacia, folklór
Amfiteáter Banská Štiavnica

Banská Štiavnica

Popis podujatia

Divadlo, Akrobacia, Slovenský folklór - Nový cirkus YOUNAK exkluzívne v x-bionic@ sphere

Prvá slovenská inscenácia súčasného cirkusu je unikátnym spojením divadla, cirkusu a folklóru. Fúzia tradičného a moderného prístupu v divadelnom umení. Folklór tak trochu postavený na hlavu, kde s nadhľadom a humorom rozprávame tajomný 300 ročný príbeh najväčšieho slovenského hrdinu.

Predstavenie je inšpirované skutočnou postavou našich dejín. Juraj Jánošík reprezentuje boj za slobodu malého národa vo veľkej monarchii niekde okolo roku 1707. Legenda hovorí, že bohatým bral a chudobným dával. Bol to neobyčajný hrdina alebo obyčajný zlodej? Historickým faktom však zostáva, že napriek ťažkému mučeniu a lámaniu na kolese neprezradil miesto kráľovského pokladu ani členov zbojníckej družiny. Bol popravený aj na tú dobu obzvlášť krutým spôsobom, napichnutím za rebro na hák.

Cieľom našej cirkusovej show však nie je podať svedectvo o jeho živote, ale sprostredkovať emócie, ktoré sa s ním spájajú. Túžba po slobode, bohatstve, spravodlivosti, ale aj témami ako láska, zločin či trest. Či chceme alebo nie, v každom z nás je kúsok Jánošíka...

Predstavenie je vhodné pre rodiny s deťmi.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top