ZA VÍNOM DO ŠENKVÍC 2020 - 9. ročník

ZA VÍNOM DO ŠENKVÍC 2020 - 9. ročník

Dátum: 29. augusta 2020
Miesto: Šenkvice
Adresa: Šenkvice, Šenkvice
COVID-19 :
POZOR
Vzhľadom na epidemiologické opatrenia vo vzťahu k ochoreniu COVID-19 Vás v mene Usporiadateľa prosíme, aby ste si na podujatie spolu so vstupenkou doniesli aj vyplnený formulár s kontaktnými údajmi na návštevníka ku každej zakúpenej vstupenke samostatne. Ďakujeme za pochopenie

Stiahnuť formulár

Vstupenky

Sobota
29
Aug 2020
12:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
ZA VÍNOM DO ŠENKVÍC 2020 - 9. ročník
29.8.2020 od 12:00 hod. - 22:00 hod.
Šenkvice

Šenkvice

Popis podujatia

Za vínom do Šenkvíc 2020
29. august 2020 od 12.00 - 22.00 v Šenkviciach

Príďte si vychutnať lokálny folklór a lahodné víno v sobotu 29.8.2020 do Šenkvíc. Podujatie Za vínom do Šenkvíc vám prináša možnosť spoznať 30 šenkvických vinárov a zaujímavé vína z nových aj pôvodných odrôd hrozna. Podujatie je určené pre všetkých milovníkov vína, ktorí radi objavujú nové chute, majú slabosť pre tradičnú slovenskú kuchyňu a ocenia priateľskú atmosféru v malebnej dedinke Šenkvice.

O podujatí Za vínom do Šenkvíc
Už 9 rokov vám prinášame možnosť spoznať krásu a tajomstvá vinárskych pivničiek šenkvických vinárov. Svoje víno, pivnice, výrobné a prezentačné priestory vám predstavia miestni vinári na 22 ochutnávkových stanoviskách. Medzi nimi vinárstva ako Karpatská Perla, Repa Winery, Víno Bočko, Vinárstvo KOZARA či CARPATE DIEM. Spoznáte malé, stredné aj veľké vinárstva Malokarpatského kraja, ktoré vám nalejú zlato svojich pivníc. 

Podujatie Za vínom do Šenkvíc podporuje poctivú prácu, tradíciu a kvalitu slovenských vín. Dáva príležitosť predstaviť sa malým alebo začínajúcim vinárstvam a otvára exkluzívnu možnosť nahliadnuť do pivničiek, ktoré sú počas roka pre verejnosť neprístupné.

„Podujatie „Za vínom do Šenkvíc“ je „vizitkou“ celej obce, ale najmä  vinárskej a vinohradníckej pohostinnej duše a tradície. Víno bolo, je a aj vďaka tomuto podujatiu zostane v Šenkviciach fenoménom, ktorý prináša pohodu a priateľskú atmosféru.“ – dodáva Ing. Ľuboš Petrík manažér podujatia a predseda Spolku šenkvických vinárov.

Možno ste netušili
Staňte sa vínnym turistom a spoznávajte nové odrody hrozna. Aktuálnym trendom sú nové odrody tzv. PIWI, ktorých spoločným znakom je vysoká odolnosť proti chorobám a sú vhodným adeptom na výrobu BIO vín.

Pozornosť si zaslúžia aj nové slovenské odrody viniča – „novošlachtence“, ktoré si získali nielen slovenských, ale aj zahraničných milovníkov vína. Veľký podiel na vzniku nových odrôd mali práve Šenkvice. V šenkvickej vinohradníckej a vinárskej výskumnej stanici vznikla najvýznamnejšia časť slovenských novošľachtencov. Nezabudnite, aj vínka z týchto zaujímavých z odrôd budete môcť ochutnať na tohto ročnom podujatí Za vínom do Šenkvíc.

Každý ročník podujatia má svojho patróna z radov Spolku vinárov a vinohradníkov. Tohto- ročným patrónom podujatia je Ondrej Somorovský. Šenkvičan, či skôr Cerovan ako repa, vo vinohrade vyrastal, víno robil „od jak živa“, a má ho stále plnú myseľ i srdce. A každý, kto Ondreja pozná, vie, že keď raz začne spievať, tak skoro určite neskončí.

Vinohradnícky náučný chodník
Okrem zábavy na námestí a vo vinárskych pivničkách sme pre vás pripravili aj prehliadku vinohradníckeho náučného chodníka, kde si môžete prezrieť 30 tradičných a novošľachtených odrôd viniča hroznorodého. Súčasťou náučného chodníka je aj ukážka vývoja systémov rezu a vedenie viniča. Celkovo je v 15 radoch vysadených 240 sadeníc. Náučný chodník sa nachádza v blízkosti sídla miestneho vinárskeho spolku a obecnej vinotéky na adrese: Chorvátska ulica 105, Šenkvice.

Program
Okrem ochutnávky vín sme si pre vás pripravili prehliadku tradičných remesiel, ochutnávku pečeného býka a miestnych špecialít podľa receptúr našich starých rodičov, jazdy na konskom koči a samozrejme, tradičnú šenkvickú folklórnu muziku. Súčasťou programu bude taktiež tombola s vinárskymi cenami a súťaž o najlepšie vinárstvo podujatia.

Vstupenky
Štandardná cena vstupenky je 27€. Zľavnená cena vstupenky v ticketportal.sk je 25€ do 15.8.2020.

Súčasťou vstupenky je degustačný taštička, ktorá obsahuje katalóg vinárov, 40ks degustačných kupónov a 2ks bonusových lístkov na nákup vína v hodnote 8€. V cene vstupenky je zahrnutá aj kyvadlová doprava medzi jednotlivými ochutnávkovými stanoviskami.

Vzhľadom na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID-19 bude do predaja uvoľnených maximálne 750 vstupeniek a podujatie bude organizované v súlade s nariadeniami Úradu vlády Slovenskej republiky.

Doprava
Doprava na podujatie je individuálna.

Aby ste si mohli vychutnať všetky slasti, ktoré vám podujatie ponúka, odporúčame dopravu vlakom alebo autobusom. Aktuálny cestovný poriadok nájdete na stránke: www.cp.sk

Hlavní organizátori
Spolok vinohradníkov a vinárov Šenkvice v spolupráci s Kultúrnym a informačným strediskom a Obecným úradom Šenkvice. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

O Spolku vinárov a vinohradníkov v Šenkviciach

Občianske združenie, ktoré zastrešuje viac ako 30 aktívnych členov z radov vinárov, vinohradníkov a priateľov vína. Hlavným cieľom činnosti spolku je rozvoj a udržiavanie vinárstva a vinohradníctva v Šenkviciach. V rámci svojej činnosti organizuje viaceré vinárske podujatia – najvýznamnejším je Za vínom do Šenkvíc. Okrem iného sú to letné sobotné ochutnávky vín, Deň burčiaku, nominačná výstava vín, semináre pre svojich členov, vinárske zájazdy do rôznych kútov Európy ako aj pravidelná séria hodnotení zdravotného stavu vín členov spolku.

Miesto a čas overenia a výdaja Vstupeniek: Miesto a čas overenia a výdaja Vstupeniek Vydávanie kapsičiek bude prebiehať od 29.8.2020 od 11:30 hod do 15:00 hod v KIS Šenkvice a následne až do skončenia podujatia na stanovisku: Obecný dom - vínotéka, Chorvátska 105, Šenkvice.

Pokyny Usporiadateľa: Pokyny Usporiadateľa Pri vydávaní kapsičiek resp. predaji lístkov je organizátor oprávnený si vyžiadať a zaevidovať mobilné telefónne číslo návštevníka podujatia. Kúpou vstupenky dáva návštevník podujatia súhlas organizátorovi so spracovaním jeho údajov a zaväzuje sa dodržiavať všetky protipandemické opatrenia zverejnené organizátorom na verejne dostupných miestach (web, facebook a verejné priestranstvo)

Ďalšie Informácie!

Zakúpene vstupenky si môžete za degustačné kapsičky vymeniť 29.8.2020 od 11:30 hod na nám. G. Kollinoviča v Šenkviciach. Vstupenky si tiež môžete ešte zakúpiť v deň podujatia na rovnakom mieste. Ďakujeme a prajeme peknú sobotu.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top