Detail info
Close

ŽIVÉ EDUFÓRUM - Vzdelávanie INAK

ŽIVÉ EDUFÓRUM - Vzdelávanie INAK

Dátum: 20. apríla 2024
Miesto: Park oddychu INSPIRO, Ivanka pri Dunaji
Adresa: Nádražná 1368/36, Ivanka pri Dunaji

Vstupenky

20.-20.
Apr
2024
ŽIVÉ EDUFÓRUM - Vzdelávanie INAK
20.04.2024 13:00 - 20:00
Park oddychu INSPIRO

Ivanka pri Dunaji

Popis podujatia

ŽIVÉ EDUFÓRUM - Vzdelávanie INAK


Živé Edufórum je priestor, v ktorom sa dá zažiť vzdelávanie INAK. Je to interaktívne, veselo i vážne ladené fórum plné podnetných informácii, zážitkových stretnutí a zaujímavých ľudí. Je určené pre dospelých i deti, pedagógov a všetkých, ktorí sa zaujímajú o vzdelávanie, radi sa učia nové veci, radi stretávajú zaujímavých ľudí a radi sa hrajú. Na svoje si prídu najmä tí, ktorí sa venujú výchove a vzdelávaniu detí a v neposlednom rade aj sebe a svojmu osobnému rozvoju.

AKO INAK?

Príďte si vyskúšať, aké by to bolo, keby sme sa v škole učili inak. Ako inak? V otvorených triedach/kluboch/edutékach, kde by si každý našiel to svoje, čo ho v daný čas zaujíma a v čom sa chce rozvíjať. Preto aprílové Živé Edufórum bude formou šiestich otvorených workshopov nesúcich odkaz J. A. Komenského "ŠKOLA HROU". Komenského už síce medzi nami nemáme, aby nám vysvetlil, ako to myslel , že „škola hrou“, ale za to tu máme Daniela Heviera, Juraja Sitára, Katku Grenčíkovú, Lucku Mensák Ďurákovú, Ivana Slezáka a Milana Surgoša, s ktorými môžete zažiť jednu edukatívnu, praktickú, tvorivú, inšpiratívnu a hravú sobotu.

PROGRAM:

Štartujeme o 13:00 h !

IVAN SLEZÁK: TVORCÍTENIE

Tvorivá drevo-dielňa pre malých aj veľkých, kde sa tvorí rukami a najmä srdcom. Ivan Slezák je autorom umeleckej galérie Dary pre dušu a taktiež autorom jedinečného projektu Tvorcítenie, ktorý je zameraný na rozvoj jemnej a hrubej motoriky detí predškolského a školského veku. Jeho zážitkové tvorivé aktivity sú harmonickým spôsobom obohatené o prvky rozvíjajúce intuíciu, kreativitu a celkovú „citovú inteligenciu“. 

Na workshop Tvorcítenie je potrebné sa registrovať tu: https://lacademy.sk/zive-eduforum/

 

LUCIA MENSÁK: NAVNÍMAJ SA POHYBOM

Pohybový workshop zameraný na jednoduché cviky podporujúce zdravý telesný vývoj človeka a život bez zbytočných obmedzení a bolestí. Lucia Mensák je profesionálna fitness trénerka, pohybová koučka a terapeutka s osteopatickým prístupom. Vedie ľudí najmä k tomu, aby sa naučili správne ovládať svoje telo a aby mu prinavrátili jeho prirodzené pohybové vzorce. Je autorkou uceleného fyzio-programu Fitmama a portálu Fitmamaclub.sk. 

 

KATARÍNA GRENČÍKOVÁ A DETI: ŽIVOT V SLOBODNEJ ŠKOLE

Ako vyzerá taký bežný deň v slobodnej škole, kde sa uplatňuje sebariadené vzdelávanie? So svojimi bohatými skúsenosťami sa s nami podelí tak trochu neobyčajná učiteľka, mama troch detí Katka Grenčíková, ktorá už vyše 6 rokov pôsobí v zabehnutej slobodnej demokratickej ZŠ a SŠ Donum Felix v českom Kladne a 10 rokov sa intenzívne venuje sebariadenému vzdelávaniu. 

 

MILAN SURGOŠ: SPOZNAJ SA V HRE

Interaktívny workshop pre všetky vekové kategórie, kde sa prostredníctvom rôznych pohybových hier buduje a posilňuje dôvera, vôľa a cieľavedomosť u detí i dospelých, nachádzajú a liečia sa prvotné znaky hyperaktivity a rôznych blokov a strachov. Milan Surgoš ako lektor interaktívnych hier, tancov a bojových cvičení prepája princípy intuitívnej a iniciačnej pedagogiky. 

 

DANIEL HEVIER: AKO UČIŤ A NEMUČIŤ

Kreatívny rodinný workshop so známym slovenským spisovateľom, prozaikom, textárom, výtvarníkom a autorom literatúry pre deti a mládež Danielom Hevierom plný nápadov a inšpirácií ako (sa) vzdelávať v rodine. 

 

JURAJ SITÁR: ŠKOLA HROU? KOMENSKÉHO ODKAZY V PRAKTICKÝCH SÚVISLOSTIACH 

Edukatívna medzipredmetová hodina od 7 do 97 rokov formou hry zahŕňajúca dejepis, etiku, fyziku, telocvik aj občiansku náuku zameraná na rozvíjanie kritického myslenia, fyzickej a mentálne zdatnosti a spolupráce. Juraj Sitár je spoluzakladateľ spoločnosti Jaspis a spoluautorom vzdelávacieho projektu Detské kráľovstvo. V rámci Školiaceho strediska v Poľnom Kesove smeruje svoje činnosti a aktivity k všestrannému rozvoju človeka v spojení s prírodou, k podpore duchovného rozvoja a vývoja cností. 

 

Vstupné:

dospelý: 16 €

študent, senior a ZŤP: 12 €

dieťa do 16 rokov: 3 €

 

VIAC INFO O PODUJATÍ TU: https://lacademy.sk/zive-eduforum/Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture ŽIVÉ EDUFÓRUM - Vzdelávanie INAK

Na mape

google maps
Top