Zeljenka, Mendelssohn, Foerster

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Zeljenka, Mendelssohn, Foerster

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Štvrtok 19.05.2022 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus D

Cena vstupenky: 13 €

Piatok 20.05.2022 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus E

Cena vstupenky: 13 €

 

Zeljenka, Mendelssohn, Foerster

Slovenská filharmónia
Leoš Svárovský dirigent
Milan Al-Ashhab husle

Ilja Zeljenka


Felix Mendelssohn Bartholdy


Josef Bohuslav Foerster

Ouvertura festiva

 


Koncert pre husle a orchester e mol, op. 64


Symfónia č. 3 D dur Život, op. 36

 

 

Nápaditý tvorca množstva filmovej hudby, ale i nekonvenčných diel pre spevákov Ilja Zeljenka premiéroval Ouverturu festivu na Bratislavských hudobných slávnostiach v roku 1998. Slávny Koncert pre husle, ktorý napísal na vrchole kariéry Felix Mendelssohn Bartholdy, vznikal dlhých šesť rokov. Počas nich skladateľ intenzívne komunikoval a konzultoval s priateľom huslistom Ferdinandom Davidom, koncertným majstrom lipského orchestra Gewandhaus, ktorý dielo v marci 1945 v Lipsku premiéroval. Josef Bohuslav Foerster napísal celkovo päť symfónií, z jeho tretej symfónie vyžaruje duchovno a humanizmus, ktoré boli vlastné i Gustavovi Mahlerovi, dirigentovi, ktorý Symfóniu uviedol do života.

„Zistil som, že akákoľvek moja práca je cez noc efektívnejšia“, tvrdí mladý český umelec Milan Al-Ashhab, ktorý má palestínske korene, miluje metal a je celosvetovo uznávaným husľovým virtuózom. Na koncerte je taktovka súčasťou môjho tela“, hovorí Leoš Svárovský, český dirigent, ktorý patrí medzi posledných žiakov Václava Neumanna.

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená. 

Zľavy: 40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu.

Pre imobilných návštevníkov na vozíčku sú vyhradené miesta na prízemí A Koncertnej siene SF vľavo vedľa miesta 1 radov XIX, XXI.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top