HOWARD GOSPEL CHOIR (USA) | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÁ STRÁNKA >>  HOWARD GOSPEL CHOIR (USA)

HOWARD GOSPEL CHOIR (USA)

HOWARD GOSPEL CHOIR (USA)

Dátum/Date: 16.12.2016 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: Kostol Najsvätejšieho Spasiteľa (Jezuitský kostol) v Bratislave
 

Popis/Description:

HOWARD GOSPEL CHOIR bol založený už v roku 1968 a stal sa prvým univerzitným zborom svojho druhu v USA. Zbor sa pýši rozsiahlym zoznamom súčasných študentov a absolventov Howard University a jej blízkych komunít. Výnimoční hudobníci dotvárajú jedinečný hudobný výraz a zvuk – zahŕňajúc súčasný, ako aj tradičný gospel, cirkevné hymnusy, černošské spirituály a klasicky aranžované chorály. Charakteristický a osobitý zvuk zboru 25 rokov vytváral hudobný riaditeľ Arphelius Paul Gatling III..

Zbor si udržuje vynikajúcu úroveň a povesť, o čom svedčí množstvo cien - spomeňme cenu Black Caucus of Music Educators National Conference (BCMENC), cena Washington Area Music Association za najlepší chrámový zbor (1989) prvé miesto v National Performing Arts Society College Choir Workshop (2001), druhé miesto v súťaži Gospel Heritage Foundation College Choir Competition (2006). Za 40 rokov existencie dosiahol zbor veľmi vysoký umelecký štandard.

HGC účinkoval pri mnohých významných príležitostiach v Bielom dome, v budove Kapitolu, v Constitution Hall, Kennedyho Centre, Corcoran Gallery of Art... Pravidelne koncertuje aj v ostatných štátoch USA a v posledných rokoch navštívil aj množstvo krajín mimo USA – Kanadu, či Barbados. Na prelome roku 2005 – 2006 prvýkrát navštívil Európu – účinkoval na dvoch gospelových festivaloch v talianskom Neapole a Toskánsku a v roku 2007, resp. 2013 navštívil aj Slovensko, keď spolu s operným sólistom Marianom Pavlovičom absolvoval desaťdňové turné. Odvtedy stihol navštíviť Švédsko, Dánsko, Gruzínsko, Ukrajinu či Čiernu Horu. V roku 2009 spievali na oslavách inaugurácie amerického prezidenta Baracka Obamu a v tom istom roku doprevádzali aj americkú jazzovú legendu Tonyho Benneta.

Od roku 2006 pestuje zbor oficiálne partnerstvo s najpoprednejším cirkevným združením Howard University – Andrew Rankin Memorial Chapel. HGC spolupracuje so známymi umelcami ako sú Stevie Wonder, reverend James Cleveland, Patti LaBelle, The Clark Sisters až po Mary Mary, v súčasnosti najvydávanejšou umelkyňou vydavateľstva Columbia records. Medzi aktivity HGC patrí aj spolupráca s poprednými televíznymi stanicami a pravidelná nahrávacia činnosť. HGC doteraz vydalo desať CD nosičov. Na Slovensku odprezentuje aj skladby z najnovšieho albumu „The Glorious God“.

Vstupné/Entry: 10,00 EUR - voľné sedenie/státie
ZŤP - 3,00 EUR
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Bookmark and Share
Zdieľať