ABBA THE SHOW / Kyjevský balet

ABBA THE SHOW / Kyjevský balet

Dátum: 17. októbra. 2019
Miesto: AXA aréna NTC Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
17
Okt 2019
19:00

Popis

ABBA THE SHOW

Dátum a miesto konania/Date and place of event:
30.decembra o 19:00hod. - AEGON Arena NTC, Bratislava

ABBA THE SHOW - 40 ročný úspech !   Jubilejný koncert bude aj na Slovensku!   30.decembra 2014 o 19.00 hod. v Bratislave v Aegon Aréne sa predstavi superkoncert ABBA SHOW! Aj keď na Slovensku má mnoho fanúšikov táto skupina, v zimnom období určite nebudeme môcť hovoriť o tom, že koncert prilákal najviac ľudí. Tento prívlastok v súčasnosti patrí mestu Sau Paulo v Brazílii,kde naraz videl ako 70000 ľudí ich jeden koncert. Orchester tribute môže vyhlásiť o sebe, že za uplynulých 10 rokov na všetkých piatich kontinentoch sveta a v 38 krajinách spievali obľúbené pesničky Abba. Aj to musíme poznamenať, že skupina Abba bola tá, ktorá predala 380 miliónov platní na celom svete, to znamená že každý piati človek vlastní jednu Abba platňu. Abba tribute show vykúzli nám všetky krásne melódie v ojedinelej atmosfére od skupiny Abba.


Labutie jazero

Dátum a miesto konania/Date and place of event:
17.novembra o 18.00 hod. - Športová hala Klokočina, Nitra
18.novembra o 18.00 hod. - Športová hala Millenium, Nové Zámky
19.novembra o 18.00 hod. - MsKS Galanta 
20.novembra o 19.00 hod. - HANT aréna Bratislava /ŠH PAsienky/ - ZRUŠENÉ
23.novembra o 19.00 hod. - MsKS Komárno

LUSKÁČIK

Dátum a miesto konania/Date and place of event:
22.novembra o 15.00 a 19.00 hod. - Dom umenia Pieštany 

Popis/Description:

Svetoznámy Kyjevský balet na Slovensku mal obrovský úspech a všetky vystúpenia beznádejne vypredané. Music-art sa teší na ich nové vystúpenia aj v roku 2014. KYJEVSKÉ MESTSKÉ AKADEMICKÉ DIVADLO OPERY A BALETU

Jedno z významných divadiel Ukrajiny - Kyjevské mestské akademické divadlo v roku 2012 oslavuje 30 ročné jubileum. Zakladajúcimi členmi v roku 1982 sa stali známi hudobníci – národní umelci Ukrajiny – hlavný dirigent Evgenij Duš4enko, hlavný zbormajster Michail Krečko a riaditeľ Ivan Dorošenko.

1 februára 1985 divadlo otvorili operou ukrajinského hudobného klasika Mikoly Lysenka „Zima a Jar“.

Divadlu patri opera, balet, symfonický orchester, spevácky zbor – spoločne viac ako 250 umelcov. Talentovaní, vysoko profesionálni hudobníci : sólisti – vokalisti, zboristi, inštrumentalisti, baletní umelci – absolventi konzervatórií, hudobných akadémii a choreografických učilíšť Kyjeva, Moskvy, St. Peterburgu, Permi, Ľvovu, Charkova a druhých miest. Mená hlavných sólistov divadla sú známe ďaleko za hranicami Ukrajiny.

Dnes divadlo vedie umelecký vedúci – svetoznámy baletný majster Radu Poklitaru a a riaditeľ – národný umelec Ukrajiny Valentín Kozačenko. Hlavný dirigent – Evgenij Voronko, hlavný režisér – Larisa Mospan-Šuľga, umelecký vedúci baletu – národná umelkyňa Ukrajiny Tatiana Borovik, hlavný zbormajster – Angela Maslenikova, hlavná výtvarníčka – zaslúžilá umelkyňa Ukrajiny Ľudmila Nagornaja.

Za obdobie existencie divadlo uviedlo viac ako 100 titulov, z ktorých 40 diel bolo uvedené na javisku po prvé. V repertoári divadla v súčasnosti je viac ako 50 prestavení - opery, balet, operety, muzikály, symfonické a vokálne programy, medzi ktorými hlavné miesto majú klasické diela. Napríklad, v opernom repertoári sú také majstrovské diela ako „Jolanta“ P. Čajkovského, „Rigoleto“ D.Verdiho, „Rozprávka o cárovi Saltanovi“ , „Kaščej nesmrteľný“, „Mozart a Soliery“, „Noc pred Kračúnom“ N.Rimskovo-Korsakova, „Dieťa a mágia“ M. Raveľa, „Les Mamelles de Tirésias“ F.Pulenka. V baletnom repertoári divadla – „Labutie jazero“, „Luskáčik“ a „Spiaca krásavica“ P. Čajkovského, „Giselle“ A.Adana, „Don Quijot“ L. Minkusa, „Romeo a Julia“, „Popoluška“ C. Prokofjeva a ďalší.

Populárnymi u divákov sú tiež perly svetového hudobného dedičstva ako „Requiem“ A. Mozarta a „Requiem“ Verdi, „Stabat Mater“ B.Pergolezi, “Symfónia No.9” Bethovena, scénická kantáta „Carmina Burana“ K. Orfa, symfonické a vokálno-symfonické koncerty „Hudba rodiny Straussovcov“ , „ Mozart – gala“, „Opera – gala“, „ Noci Čajkovského“.

Divadlo je niekoľko násobný víťaz najvyššej divadelnej ceny Ukrajiny „Kyjevská pektorala “, a tiež je držiteľom Národnej ceny Ukrajiny, nesúcej meno Tarasa Ševčenka.

Kolektív často vystupuje v zahraničí, kde prezentuje hudobné a choreografické umenie Ukrajiny na medzinárodných festivaloch v Španielsku, Portugalsku, Nemecku, Taliansku, Francúzsku, Slovinsku, Kanade, Japonsku, Severnej Kórei, Libanone, Tunise a v ďalších krajinách.

Divadlo má veľké skúsenosti s účasťou v spoločných medzinárodných projektoch – produkujúce operné predstavenia „Mefistofeles“ A Bojto a „Traviata“ Verdi v Španielsku, „Carmen“ Bise – v Holandsku a Belgicku.

Principals : Kawasaki Akari, Nagasawa Mie, Bondarenko Oksana; Sukhorukov Nikita, Kononenko Sergiy

Zmena programu a miesto konania akcie sú vyhradené!Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top