ALPHAVILLE

Dátum: 12. októbra. 2019
Miesto: Ateliér Babylon, Bratislava

Vstupenky

Sobota
12
Okt 2019
19:00

Popis

Popis/Description:

Main Act: ALPHAVILLE
Legendárna svetoznáma skupina ALPHAVILLE zavíta v rámci svojho európskeho turné 2016 na Slovensko. Tento jedinečný a zároveň jediný koncert na Slovensku si môžete vychutnať v Galante v mestskom Amfiteátri.
Alphaville je nemecká, po anglicky spievajúca synthpopová skupina. Vznikla v roku 1983 v Münsteri. Jej lídrom je Marian Gold (vl. menom Hartwig Schierbaum, nar. 1954), ktorý kapelu pod menom Forever Young založil spolu s Bernhardom Lloydom (vl. menom Bernahard Gӧssling, nar. 1960) a Frankom Mertensom (vl. menom Frank Sorgatz, nar. 1961). V roku 1984 skupinu opustil Frank Mertens, ktorého nahradil Ricky Echolette. V tom čase sa skupina premenovala na ALPHAVILLE. 
Túto skupinu, ktorá reprezentuje novú vlnu synthpopu, preslávili hity „Big in Japan“, „Forever Young“, „Sounds Like A Melody“ alebo „Dance With Me“.
V priebehu 23 rokov existencie ALPHAVILLE sa popri hlavnom spevákovi Marianovi Goldovi vystriedalo 10 členov . Menili sa najmä klávesáci. Po umrtí jedného z dlhoročných členov Martina Listera v roku 2014 sa ALPHAVILLE predstaví v pozmenenom zložení. V súčasnosti tvorí skupinu 5 hudobníkov: Marian Gold, David Goodes, Jakob Kiersch, Maja Kim a Carsten Brocker.

Predkapelou skupiny bude legendárna československá syntpopová kapela MONTE ROSA

Opening Act: MONTE ROSA
Hudobná skupina M O N T E R O S A vznikla v roku 1987 vo vysokoškolskom internáte Mladá garda v Bratislave. MONTE ROSA, ako druhý najvyšší horský masív v Európe, symbolizovala v názve skupiny všetkých z odvrátenej strany pop music, všetkých garážových hudobných fanatikov, ktorí nerobia hudbu pre peniaze a komerčný úspech, ale pre potešenie a prezentáciu problémov a názorov mladej generácie v chaose 80. – 90. rokov.
Od začiatku pôsobenia mala MONTE ROSA jasne vytýčený smer elektronického štýlu hudby. Na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov 20. storočia patrila skupina k najpopulárnejším amatérskym hudobným zoskupeniam v Československu a pre určitú časť publika sa stala kultovou formáciou.
Pre časť fanúšikov zneli ako „slovenský Depeš". To bol dôvod, prečo sa ich pesnička Sídliskové manekýnky v roku 1989 presadila v sledovanej televíznej relácii Triangel.


After Party
Súčasťou podujatia bude After Party v areáli Amfiteátra. Pre účastníkov koncertu v cene vstupenky. New Wave SynthPop produkciou vás bude sprevádzať DJ Škodis a Martens.
Príďte sa započúvať do svetoznámych hitov v neopakovateľnej atmosfére ojedinelého koncertu skupiny ALPHAVILLE v Galante a nechajte svoje nezabudnuteľné zážitky doznieť na následnej After Party.
Samostatný vstupné na After Party je 8,00 €.

Vstupné/Entry:
Super early bird: 25,00 EUR
Eearly bird: 29,00 EUR
Standard/na mieste: 34,00 EUR

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Na mape

Top