FESTIVAL PEKNEJ HUDBY

FESTIVAL PEKNEJ HUDBY

Dátum: 26. júla. 2019
Miesto: Banská Štiavnica

Vstupenky

26.-28.
Júl
2019
FESTIVAL PEKNEJ HUDBY - PERMANENTKA
26.- 28.7.2019 FESTIVAL PEKNEJ HUDBY - PERMANENTKA
Banská Štiavnica

Banská Štiavnica

Popis

MIROSLAV VITOUŠ (CZ -IT), kontrabas
Štvrtok 25.7.2013, 20 h,
Lapidárium, Starý Zámok, Banská Štiavnica
Improvizácie na americké štandardné džezové piesne a momentálnu inšpiráciu.

Otvorenie výstavy Hudba v obrazoch Anny Hölblingovej
Piatok 26.7.2013 , 17 h,
Knižnica, Starý zámok, Banská Štiavnica
Eugen Prochác, violončelo
Vstup voľný

Hudobná noc Ľubice Čekovskej
Piatok 26.7.2012, 20 h
Kostol sv. Kataríny, Banská Štiavnica
Koncert pri príležitosti osláv 20. výročia vzniku SR
(orchestrálna a filmová tvorba poprednej slovenskej skladateľky)
Dirigent: Anton Popovič
Orchester peknej hudby

Petr Nouzovský a Eugen Prochác
Sobota 27.7.2013, 11 h
Kaplnka, Barokový kaštieľ vo Sv. Antone
Petr Nouzovský a Eugen Prochác, violončelové duetá

Klavírny recitál Christoph Soldan (DE)
Sobota 27.7.2013, 20 h
Kostol sv. Kataríny, Banská Štiavnica

Il Fagotti – fagotové kvarteto (AT)
Nedeľa 28.7.2013,11 h
Hudobný altánok, Sklené Teplice

Vstup voľný

Už o mesiac, 25. až 28. júla, sa v krásnom prostredí Banskej Štiavnice uskutoční 14. ročník Festivalu peknej hudby. Podujatie venované klasickej hudbe v (ne)klasickom prevedení otvorí svojím koncertom svetová legenda Miroslav Vitouš. Na štvordňovom podujatí, ktoré je súčasťou kultúrneho leta Banskej Štiavnice, budú môcť priaznivci krásnej hudby zažiť sedem skvelých hudobných zážitkov.

Štvrtkový večer 25. júla bude patriť výnimočnému hudobnému hosťovi, kontrabasistovi Miroslavovi VITOUŠOVI, ktorý prijal pozvanie riaditeľa FPH, violončelistu Eugena Procháca. Meno tohto svetovo presláveného hudobníka sa spája hlavne s legendárnym orchestrom Weather Report zo 70tych rokov, ktorého bol zakladajúcim členom. Vo svojej kariére spolupracoval aj s veličinami ako sú Larry Coryell, Jan Hammer, Freddie Hubard, Miles Davis, Wayne Shorter či Jan Garbarek. V Banskej Štiavnici sa predstaví so svojím sólovým projektom „Improvizácie na americké štandardné džezové piesne a momentálnu inšpiráciu“, ktorý mal premiéru minulý rok v USA.

Hudobná noc Ľubice Čekovskej je názov špeciálneho hudobného projektu pri príležitosti 20. výročia vzniku Slovenskej republiky. Večer 26. júla bude venovaný výhradne tvorbe tejto výnimočnej slovenskej skladateľky. Pod dirigentskou taktovkou Antona Popoviča a v podaní vynikajúceho klaviristu Mikuláša Škutu zaznie výber zo scénických divadelných hudieb, hudobný komentár Postludium, ale aj hudba k filmu Kruté radosti. 

V sobotu 27. júla si  na svoje prídu priaznivci svetových skladateľov ako W. A. Mozarta či J. S. Bacha. Na Festivale peknej hudby im budú venované hneď dva koncerty. Dopoludnia v barokovej kaplnke kaštieľa vo Sv. Antone zaznejú diela J. S. Bacha, ale i ďalší významní skladatelia v prevedení dvojice popredných česko-slovenských violončelistov Petra Nouzovského a Eugena Procháca. Večerný komorný koncert klavírneho Wihanovho kvarteta a nemeckého klaviristu Christopha Soldana bude hudobnou lahôdkou, počas ktorej si budú môcť návštevníci vychutnať najmä skladby W. A. Mozarta.

Banskoštiavnický Festival peknej hudby uvedie dve premiéry. Posledný festivalový večer bude venovaný fagotu, nástroju ktorého hlboký zvuk je jedinečný a nenapodobniteľný. V programe Il fagotto! zaznie v hudobnom altánku v Sklených Tepliciach až štvornásobne, v podaní kvarteta popredných rakúskych hudobníkov. Premiérovo na festivale zaznejú aj tri diela slovenských autorov Norberta Bodnára a Vladimíra Šarišského. 

Nielen hudobný program pripravili organizátori Festivalu peknej hudby. Počas posledného júlového víkendu ponúknu návštevníkom výstavu známej slovenskej flautistky Anny Holblingovej či besedu o duševnom vlastníctve s hudobným teoretikom Adriánom Rajterom a hudobníkom, riaditeľom SOZA Antonom Popovičom.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top