FREŠO - Family Vintage

FREŠO - Family Vintage

Dátum: 4. apríla 2020
Miesto: Danubiana Meulensteen Art Museum Bratislava

Vstupenky

Sobota
4
Apr 2020
16:00
Viktor Frešo - Family Vintage
4.4.2020 16:00 VIP OPENING: Limitovaný počet 50 ks

Popis

Výstava Family Vintage pracuje s medzigeneračným kontextom životov a práce rodinných príslušníkov Viktora Freša prostredníctvom jazyka súčasného umenia - sôch, obrazov a inštalácií. Viktor Frešo je medzinárodne etablovaný umelec, ktorý vystavoval svoje diela na viacerých medzinárodných výstavách a veľtrhoch. Na Slovensku ho verejnosť uvidí v takejto rozsiahlej prezentácii prvýkrát. 
Tento projekt je veľmi osobný a špecifický. Koncept  k jej zostaveniu vznikal na základe rodinnej histórie Frešovcov a Bielikovcov od roku 2015. Viktor Frešo je syn Fedora Freša, legendy slovenskej hudobnej scény a vnuk herca a režiséra Paľa Bielika. V jeho rodine nachádzame aj ďalšie známe osobnosti, ktorých život a tvorbu približuje Frešo cez príbehy spolupráce a fikcie až po reálne artefakty. Výstavou je vedený príbeh, akási línia umeleckých rodinných a historických súvislostí. 
Súčasťou práce na výstave je aj projekt tzv. demokratizácie umenia a prvýkrát na Slovensku si môže návštevník kúpiť limitovaný počet lístkov na vernisáž, alebo lístok do galérie online. Takúto možnosť umelci a inštitúcie verejnosti obvykle neponúkajú a na vernisážach je väčšinou uzavretá skupina ľudí. Autor sa rozhodol, že chce mať počas trvania výstavy priamy kontakt s návštevníkmi a ponúknuť im niečo výnimočné. Preto počas výstavy bude v galérii livestream, každý deň umiestnený na iné dielo. Túto výstavu nebude stačiť vidieť raz. Každá návšteva bude jedinečná a iná.
Návštevníci so zakúpenou vstupenkou cez Ticketportal majú prednosť pri vstupe do galérie.
 
4. apríl 2020 VIP OPENING  Limitovaný počet 100 ks  - 50 €  Súčasťou vernisáže je aj hudobná produkcia a občerstvenie. POZOR! Každý zakúpený lístok na VIP OPENING bude zaradený do žrebovania o sochu Pičus (soldierA/E).


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top