Slovenský komorný orchester

Dátum: 6. júna. 2019
Miesto: Empírové divadlo, Hlohovec

Vstupenky

Popis

Slovenský komorný orchester vznikol v roku 1960 na pôde Slovenskej filharmónie, pri ktorého zrode stál vynikajúci huslista sliezskeho pôvodu Bohdan Warchal (1930–2000).
Od svojho založenia bol jedným z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku.
Pod vedením majstra Warchala
sa sformoval na popredného predstaviteľa slovenského interpretačného umenia v zahraničí. Orchester účinkoval na významných hudobných festivaloch a uskutočnil koncerty na prestížnych svetových pódiách. Spolupracovali s ním prominentní interpreti.
Pre domáce a zahraničné nahrávacie spoločnosti súbor nahral vyše 100 titulov hudby rôznych štýlových období.

Bohdan Warchal viedol orchester celých 40 rokov. Jeho nástupcom sa v roku 2001 stal Ewald Danel. Repertoárové ťažisko omladeného telesa sa jemne posunulo v prospech romantizmu a hudby 20. storočia. Okrem pravidelných koncertov, účinkovania na festivaloch a koncertných turné v zahraničí orchester uskutočňuje mnohé mimoriadne zaujímavé projekty. Orchester objavil pre slovenské publikum mnohé doteraz na Slovensku neuvedené diela svetových autorov. Významnou mierou sa podieľa na uvádzaní slovenskej hudobnej tvorby. Okrem toho uskutočnil špeciálne koncerty k významným výročiam jubilujúcich skladateľov. Výrazný prínos svojho zakladateľa pre slovenskú hudbu si orchester každoročne pripomína mimoriadnym koncertom Hommage à Bohdan Warchal. V rámci cyklu Hudba v chrámoch udržiava starú bratislavskú tradíciu uvádzania diela J. Haydna Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži v Dóme sv. Martina na Kvetnú nedeľu, niekoľkokrát uviedol oratórium Mesiáš G. F. Händla, pokračuje tiež v uvádzaní koncertov pre ľudí so zdravotným postihnutím.
V sezóne 2015/2016 si orchester pripomenul 55. výročie svojho založenia. V januári 2016 uskutočnil koncertné turné po Japonsku.

Vstupné/Entry: 12,00 EUR 
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Na mape

Top