Detail info
Close

Noc bláznov / DJZ Prešov

Noc bláznov / DJZ Prešov

Dátum: 30. septembra 2024
Miesto: Malá scéna, Prešov
Adresa: Námestie legionárov 6, Prešov

Vstupenky

Pondelok
30
Sep 2024
18:30
Noc bláznov / DJZ Prešov
Malá scéna

Prešov

Popis podujatia

Louis Nowra
NOC BLÁZNOV


Po celom svete uvádzaná hra Louisa Nowru nás spolu s hlavným predstaviteľom Lewisom privádza do prostredia psychiatrickej liečebne v Austrálii v období vojny vo Vietname. Lewis sa ako študent divadelnej fakulty rozhodol prijať ponuku naštudovať s pacientmi divadelné predstavenie. Ale Lewis nie je vôbec pripravený na to, čo ho tu čaká. Zvláštna zmeska diagnóz i ľudských osudov, ako je pyroman Doug, či mimoriadne výstredný podivín Roy, vytvára ten najpodivnejší súbor všetkých čias, ktorý si navyše dáva mimoriadne ambiciózny cieľ. Naštudovať Mozartovu operu Cosi fan tutte. Zdá sa to nemožné a samotné skúšanie je častokrát poriadne dramatické i mimoriadne komické zároveň, ale Lewis je rozhodnutý vydržať. A to aj napriek tomu, že jeho priateľka a dobrý kamarát absolútne nerozumejú tomu, prečo to robí. Sami organizujú protesty za mier a ukončenie vojny, skúšať divadlo s bláznami im nedáva zmysel a nemá pre nich cenu. Lewis však cíti, že urobiť zo sveta na chvíľu krajšie miesto, možno aj tu v blázinci, nie len na tribúne vo svetle reflektorov. A tiež, že človek sa nemusí vždy správať racionálne a uvedomelo. Hra je skvelou komédiou, ale zároveň príbehom o skutočných hodnotách života.

Predstavenie je vhodné od 15 rokov.

slovenská premiéra: 24. 6. 2022 na Malej scéne DJZ

réžia: Jakub Nvota

preklad a scenár: Zuzana Hekel
scéna: Diana Strauszová
kostýmy: Veronika Vartíková
hudba – výber: Jakub Nvota


účinkujú: Michal Novodomský, Gabriela Očkajová, Filip Lenárth, Peter Krivý, Boris Srník, Igor Kasala, Matej Erby, Stanislava Kašperová, Antónia Kurimský Oľšavská, Jana Evelley & Ján Ivan

 

viac na www.djz.sk


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top