Slovenská filharmónia, cyklus SH

Slovenská filharmónia, cyklus SH

Dátum: 16. apríla 2019 - 11. februára 2020
Miesto: Malá sála Slovenská filharmónia Bratislava

Vstupenky

Utorok
16
Apr 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenská filharmónia, cyklus SH
Utorok
4
Jún 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenská filharmónia, cyklus SH
Utorok
11
Feb 2020
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenská filharmónia, cyklus SH

Popis podujatia

Dátum: Utorok  07.04.2020 19.00 h
Miesto: Malá sála SF, Bratislava
Cena vstupenky: 10 €

Lamentácie k Veľkej noci

Solamente naturali

Miloš Valent umelecký vedúci

Matúš Šimko tenor

Matúš Trávniček bas

Lamentatio

Johann Sebastian Bach Canzona d mol, BWV 588

Johann David Heinichen Lamentatio Jeremiae II, SeiH. 72 pre bas a orchester

Jan Dismas Zelenka Sonáta pre 2 hoboje a basso continuo F dur, ZWV 181 (výber) Lamentatio pro Die Jovis Sancto I, ZWV 53:3 pre tenor a orchester

Johann David Heinichen Trio sonáta pre hoboj, husle a basso continuo c mol, SeiH. 258 (výber)

Jan Dismas Zelenka Lamentatio pro Die Mercurii Sancto I, ZWV 53:1 pre bas a orchester

Jan Dismas Zelenka Kanón pre 3 hlasy, ZWV 191

Johann David Heinichen Lamentatio Jeremiae I, SeiH. 71 pre tenor a orchester

Lamentácia je jedným z preferovaných útvarov v oblasti hudobnej komunikácie. Schopnosť hudby aktivovať skrytú duchovnú energiu smútku a náreku vedie človeka k spontánnej hudobnej reakcii na závažnejšie udalosti. V prípade „veľkého umenia“ ide jednak o priame anotácie (Lamentácie Jana Dismasa Zelenku) alebo o prenesený emočný obsah hudobného diela (mimoriadne afektívne diela Johanna Sebastiana Bacha a dnes takmer zabudnutého Johanna Davida Heinichena).

Solamente Naturali patrí k etablovaným súborom starej hudby doma aj v zahraničí. Spolupracoval s umelcami ako Andrew Parrot alebo Marek Štryncl. Huslista Miloš Valent je zakladateľom a umeleckým vedúcim súboru od roku 1995. Okrem starej hudby sa venuje aj rôznym medzižánrovým projektom.

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.
Zľavy: 40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu.

Pre imobilných návštevníkov na vozíčku sú vyhradené miesta na prízemí A Koncertnej siene SF vľavo vedľa miesta 1 radov XIX, XXI.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Slovenská filharmónia, cyklus SH

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ/CANCELED - Slovenská filharmónia,

Predstavenie Slovenská filharmónia, cyklus SH, ktoré sa malo konať dňa 7.4.2020 o 19:00 hod. v Slovenská filharmónia

Predstavenie Slovenská filharmónia, cyklus S, ktoré sa malo konať dňa 5.4.2020 o 15:00 hod. v Katedrála sv. Martina, Bratislava

Predstavenie Slovenská filharmónia, cyklus A, ktoré sa malo konať dňa 23.4.2020 o 19:00 hod. v Slovenská filharmónia

ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.
POZOR: Klienti, ktorí si vstupenky zakúpili na predajnom mieste Avion Shopping Park v Bratislave, Bory Mall v Bratislave alebo v OC MAX Prešov, ich môžu vrátiť výhradne na centrálu spoločnosti, a to poštou na adresu: Ticketportal SK, s. r. o. , P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava.

Vstupenky uhradené na predajnom mieste Benefitovou poukážkou je nutné zaslať poštou na adresu: Ticketportal SK, s.r.o. , P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom:
► pri platbe formou CARDPAY (platba kartou) - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava. Platba bude vrátená priamo na kartu, z ktorej bola hradená.
► pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay, ePlatby VÚB, ...) - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava. Zároveň prosíme aj o doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum, číslo účtu platcu a prijímateľa finančných prostriedkov. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená.
► pri platbe Benefitovou poukážkou - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade úhrady doplatku je potrebné uviesť aj číslo účtu klienta. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava. Po vybavení žiadosti spoločnosť Benefit plus klientovi pripíše body na jeho konto.
► pri platbe Darčekovou poukážkou Ticketportal - mailom na reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF, a číslo účtu klienta, kam bude vrátená suma za Darčekovú poukážku Ticketportal. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.BOX 5, 810 08 Bratislava.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top