Slovenský komorný orchester

64. music festival Piešťany
Slovenský komorný orchester

Dátum: 1. októbra 2017 - 6. júna 2019
Miesto: Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava, Empírové divadlo, Hlohovec

Vstupenky

Nedeľa
1
Okt 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenský komorný orchester
Utorok
12
Jún 2018
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenský komorný orchester
Štvrtok
6
Jún 2019
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenský komorný orchester

Popis podujatia

64. music festival Piešťany

SLOVENSKÝ KOMORNÝ ORCHESTER

Ewald Danel – husle, umelecký vedúci

Program :

Johann Sebastian BACH
Brandenburský koncert č. 3 G dur BWV 1048
Allegro
Adagio cadenza
Allegro

Julien BENDA
Grave

Joseph HAYDN
Serenáda

Ludwig van BEETHOVEN
Menuet

Jozef PODPROCKÝ
Suita domestica, op. 14 č. 7
(podľa zápisov v levočskom Pestrom zborníku zo 17. storočia)
Intrada
Choral
Galiard
Sarabande
Chorea
Conclusio

Roman BERGER
Pesničky zo Zaolžia
Za horami šípok
V murovanej pivnici
Plynieš Olša

Witold Roman LUTOSLAWSKI
Päť ľudových melódií
Ach mój jasieńko
Hej od Krakowa jadȩ
Gaik
Gąsior
Zalotny rektor

Felix MENDELSSOHN-BARTHOLDY
Symfónia č. 10 h mol
Adagio
Allegro
Piu presto

V roku 1960 vznikol na pôde Slovenskej filharmónie Slovenský komorný orchester, pri zrode ktorého stál vynikajúci huslista sliezskeho pôvodu Bohdan Warchal (1930-2000). Od svojho založenia bol jedným z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku. Zúčastnil sa na významných hudobných festivaloch a uskutočnil koncerty na prestížnych svetových pódiách v Európe, severnej a južnej Amerike, Austrálii a Ázii. Spolupracovali s ním významní interpreti. Umelecký vedúci Bohdan Warchal viedol orchester celých 40 rokov. Jeho nasledovníkom sa stal sliezsky rodák Ewald Danel, ktorý je umeleckým vedúcim súboru od januára 2001. Repertoárové ťažisko omladeného telesa sa jemne posunulo v prospech romantizmu a hudby 20. storočia. Výrazný prínos svojho zakladateľa pre slovenskú hudbu si orchester každoročne pripomína mimoriadnym koncertom Hommage a` Bohdan Warchal. Orchester objavil pre slovenské publikum mnohé doteraz na Slovensku neuvedené diela svetových autorov. Významnou mierou sa podieľa na uvádzaní slovenskej hudobnej tvorby, od roku 2001 premiéroval takmer päťdesiat skladieb.
V sezóne 2012/2013 účinkoval SKO na festivaloch v ruskom Petrohrade, v Taliansku, Českej republike, uskutočnil koncertné turné po Japonsku a Južnej Kórei, v sezóne 2013/2014 sa predstavil na festivaloch v Azerbajdžane (Baku) a v Českej republike. Na domácej pôde v rámci abonentných koncertov v cykle Hudba v chrámoch vytvára novú tradíciu každoročného uvádzania oratória Mesiáš G. F. Händla, udržiava starú bratislavskú tradíciu uvádzania diela J. Haydna Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži v Dóme sv. Martina na Kvetnú nedeľu a pokračuje v uvádzaní koncertov pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Katarína Turnerová študovala hru na harfe na žilinskom konzervatóriu v triede Tibora Kováča a na Akadémii múzických umení v Prahe pod vedením Karla Patrasa a Renaty Kodadovej. Už ako konzervatoristka sa stala víťazkou viacerých slovenských interpretačných súťaží. Počas vysokoškolského štúdia v Prahe začala pôsobiť aj profesionálne – ako prvá harfistka v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu v Bratislave. Tento post zastávala v rokoch 1990–1995. Od roku 1995 je sólo harfistkou v orchestri Slovenskej filharmónie. V rokoch 1994–1997 zároveň pôsobila aj v medzinárodnom symfonickom orchestri United Philharmonic Vienna vo Viedni. Ako sólistka i komorná hráčka účinkuje na domácich koncertných pódiách a hudobných festivaloch, kde spolupracuje s poprednými inštrumentalistami, vokalistami, speváckymi zbormi, komornými súbormi i orchestrami. Mnohé skladby harfového repertoáru slovenských i svetových autorov nahrala na CD i DVD nosiče, ako aj pre potreby vysielania významných verejno-právnych kultúrnych inštitúcií na Slovensku, v Rakúsku, vo Veľkej Británii i v Japonsku. V posledných rokoch stále častejšie participuje aj na nahrávkach filmovej hudby pre najväčšie európske, austrálske, ázijské i americké kinematografické spoločnosti. Slovenské koncertné umenie úspešne reprezentovala ako sólová, komorná, či orchestrálna hráčka často i v zahraničí – v Nemecku, Rakúsku, Francúzsku, Veľkej Británii, Belgicku, Švédsku, Českej republike, Poľsku, Bulharsku, Maďarsku, Taliansku, Švédsku, Španielsku, Mexiku, Japonsku i Ománe.

Vstupné: 12,- €
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavyTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Slovenský komorný orchester
picture Slovenský komorný orchester

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZMENENÉ - Slovenský komorný orchester - 1.10.2017 o 19:00 hod.

Predstavenie Slovenský komorný orchester, ktoré sa malo konať dňa 1.10.2017 o 19:00 hod. v Koncertná sieň SF, je ZMENENÉ! Predstavenie sa uskutoční v pôvodnom termíne v novom mieste konania: Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Klienti, ktorým zmena nevyhovuje, môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili najneskôr do 15.9.2017!

Vstupenky uhradené Benefitovou poukážkou je nutné najneskôr do 15.9.2017 doručiť v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 17:00 hod. na pobočke Ticketportal Central, Metodova 6, Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí najneskôr do 15.9.2017 nasledujúcim spôsobom:
pri platbe formou CARDPAY (platba kartou) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 65, 810 05 Bratislava. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená,
pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay , ePlatby VÚB, ...) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 65, 810 05 Bratislava. Tak isto prosíme aj o doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum, číslo účtu platcu a prijímateľa finančných prostriedkov. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top