Slovenský komorný orchester

64. music festival Piešťany
Slovenský komorný orchester

Dátum: 1. októbra. 2017 - 6. júna. 2019
Miesto: Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava, Empírové divadlo, Hlohovec

Vstupenky

Nedeľa
1
Okt 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenský komorný orchester
Utorok
12
Jún 2018
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenský komorný orchester
Štvrtok
6
Jún 2019
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenský komorný orchester

Popis podujatia

64. music festival Piešťany

SLOVENSKÝ KOMORNÝ ORCHESTER

Ewald Danel – husle, umelecký vedúci

Program :

Johann Sebastian BACH
Brandenburský koncert č. 3 G dur BWV 1048
Allegro
Adagio cadenza
Allegro

Julien BENDA
Grave

Joseph HAYDN
Serenáda

Ludwig van BEETHOVEN
Menuet

Jozef PODPROCKÝ
Suita domestica, op. 14 č. 7
(podľa zápisov v levočskom Pestrom zborníku zo 17. storočia)
Intrada
Choral
Galiard
Sarabande
Chorea
Conclusio

Roman BERGER
Pesničky zo Zaolžia
Za horami šípok
V murovanej pivnici
Plynieš Olša

Witold Roman LUTOSLAWSKI
Päť ľudových melódií
Ach mój jasieńko
Hej od Krakowa jadȩ
Gaik
Gąsior
Zalotny rektor

Felix MENDELSSOHN-BARTHOLDY
Symfónia č. 10 h mol
Adagio
Allegro
Piu presto

Koncert na grófskom dvore

Slovenský komorný orchester
Ewald Danel – husle, umelecký vedúci

Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Eugen Suchoň, Béla Bartók

 

Slovenský komorný orchester

vznikol v roku 1960 na pôde Slovenskej filharmónie. Pri jeho zrode stál vynikajúci huslista sliezskeho pôvodu Bohdan Warchal (1930–2000). Od svojho založenia bol jedným z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku. Pod vedením majstra Warchala sa sformoval na popredného predstaviteľa slovenského interpretačného umenia v zahraničí. Ťažiskom repertoáru orchestra bola hudba baroka, neskôr i hudba 19. a 20. storočia vrátane množstva premiér slovenských a zahraničných skladateľov.

Bohdan Warchal viedol orchester celých 40 rokov. Jeho nástupcom sa stal Ewald Danel (1956), ktorý je umeleckým vedúcim orchestra od roku 2001. Repertoárové ťažisko omladeného telesa sa jemne posunulo v prospech romantizmu a hudby 20. storočia.

Okrem pravidelných koncertov na pôde Slovenskej filharmónie, účinkovania na festivaloch a koncertných turné v zahraničí, orchester uskutočňuje mnohé mimoriadne zaujímavé koncertné projekty. Po prvýkrát na Slovensku predniesol na jednom koncerte kompletné Bachove Brandenburské koncerty a Orchestrálne suity. Na svojich koncertoch postupne uviedol aj všetky Concerti grossi G. F. Händela, A. Corelliho a raritný komplet sláčikových symfónií mladého F. Mendelssohna Bartholdyho, opakovane uviedol oratórium Mesiáš G. F. Händela. Pre slovenské publikum objavil mnohé, doteraz na Slovensku neuvedené diela svetových autorov, uskutočnil slovenskú premiéru diela „Osem ročných období“ A. Vivaldiho a A. Piazzollu, vo vlastnom aranžmáne viackrát uviedol piesne J. Ježka.

V rámci koncertného cyklu Hudba v chrámoch dlhodobou umeleckou spoluprácou podporuje prácu neprofesionálnych zborov. Okrem toho sa každoročne venuje príprave a realizácii koncertov pre deti a mládež v pravidelných koncertných cykloch Slovenskej filharmónie, a ako čestný hosť spolupracuje s Detskou univerzitou v Bratislave, pre ktorú pripravuje koncertné workshopy.

 Na jeseň v roku 2018 absolvuje Slovenský komorný orchester koncertné turné v Španielsku ale aj koncerty na hudobnom festivale Murten Classics či slávnostný koncert v Berlínskej filharmónii, pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky a 100. výročia vzniku Československej republiky.

Program:
W.A.Mozart – Malá nočná hudba, K.525
Ludwig van Beethoven – Romanca G dur, op. 40
Ludwig van Beethoven – Romanca F dur, op. 50
E. Suchoň – Serenáda, op. 5 ESD 50b
B. Bartók – Rumunské ľudové tance, Sz. 68Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Slovenský komorný orchester
picture Slovenský komorný orchester

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZMENENÉ - Slovenský komorný orchester - 1.10.2017 o 19:00 hod.

Predstavenie Slovenský komorný orchester, ktoré sa malo konať dňa 1.10.2017 o 19:00 hod. v Koncertná sieň SF, je ZMENENÉ! Predstavenie sa uskutoční v pôvodnom termíne v novom mieste konania: Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Klienti, ktorým zmena nevyhovuje, môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili najneskôr do 15.9.2017!

Vstupenky uhradené Benefitovou poukážkou je nutné najneskôr do 15.9.2017 doručiť v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 17:00 hod. na pobočke Ticketportal Central, Metodova 6, Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí najneskôr do 15.9.2017 nasledujúcim spôsobom:
pri platbe formou CARDPAY (platba kartou) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 65, 810 05 Bratislava. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená,
pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay , ePlatby VÚB, ...) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 65, 810 05 Bratislava. Tak isto prosíme aj o doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum, číslo účtu platcu a prijímateľa finančných prostriedkov. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top